Project Scorpio – specyfikacja techniczna i nowe informacje w ten czwartek?

Internet huczy od kolejnych plotek.

Chociaż naprawdę ciężko w to uwierzyć, garść świeżych informacji o Project Scorpio miałaby być ujawniona 6 kwietnia, czyli w najbliższy czwartek. Twierdzi tak serwis Windows Central, który wcześniej przedstawił rewelacje dotyczące pierwszych gier, które mają pokazać moc nadchodzącej konsoli. Wśród tytułów znajduje się niezapowiedziana jeszcze oficjalnie Forza Motorsport 7.

Jeden z redaktorów wspomnianego portalu napisał na Twitterze podczas rozmowy na temat gier dotyczących Xbox Scorpio, że zobaczymy, co stanie się w przyszłym tygodniu. Użytkownicy Twittera szybko zwrócili uwagę na ten zwrot i zaczęli dopytywać, co konkretnie autor miał na myśli. Ten odpowiedział: Czwartek. Gracze drążyli temat zadając kolejne pytania, m.in. te, skąd pochodzi taka informacja: Od Microsoftu czy od Ciebie? Redaktor Windows Central odpisał: Nie ode mnie, a w przyszłym tygodniu będzie informacja o Project Scorpio.

Kolejny przeciek pochodzi od użytkownika Twittera posługującego się pseudonimem The Inner Circle. On też pisze o czwartku, kiedy to ma ponoć zostać ujawniona specyfikacja techniczna Project Scorpio. Podobno ma ją przedstawić ekipa Digital Foundry.

Wszystko to oczywiście domysły i jeśli wspomniane osoby rzeczywiście coś wiedzą, będzie to przeciek roku. Czy eksperci z DF rzeczywiście dotarli do oficjalnych danych technicznych Project Scorpio, a Microsoft zamierza coś powiedzieć o konsoli 6 kwietnia?

Pierwszego nie wykluczamy, w drugie trochę wątpimy mając w pamięci oficjalną wiadomość od Microsoftu, według której konsola zostanie ujawniona podczas targów E3.

E3 2017 – przygotujcie się na Project Scorpio!

Już za kilka miesięcy odbędą się coroczne targi E3. Z ogromną satysfakcją informujemy, że konferencja prasowa Xbox Briefing odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca, o godz. 23:00 czasu polskiego. Całość konferencji będzie transmitowana na żywo. Zmieniliśmy dzień wydarzenia względem ubiegłych lat, przypominamy o aktualizacji kalendarza. Nie możemy się doczekać, kiedy zaprezentujemy naszym fanom ofertę gier i usług pod marką Xbox. Więcej informacji podamy wkrótce – zapewniał Microsoft w połowie lutego, dołączając do informacji grafikę, którą możecie zobaczyć poniżej.

Chyba nietrudno zgadnąć, co ma być ową najpotężniejszą informacją tego roku. Oczywiście, Microsoft zamierza ujawnić kolejne szczegóły o Project Scorpio!

Project Scorpio

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.