Project Scorpio – Red Dead Redemption 2, Forza 7 oraz Battlefront 2 mają śmigać w 4K

Takie gry mamy zobaczyć na prezentacji nowej konsoli Microsoftu.

Serwis Windows Central donosi, że jest w posiadaniu listy gier (niepełnej), które mają być dostępne na Project Scorpio w rozdzielczości 4K. Portal zaznacza, że na podstawie swoich źródeł jest w stanie potwierdzić autentyczność spisu, który pochodzi z materiałów marketingowych nowej konsoli.

Jako jeden z głównych tytułów na Project Scorpio, Microsoft ma zaprezentować Forza Motorsport 7. Wyścigi mają działać w pełnej rozdzielczości 4K i prezentować się naprawdę olśniewająco. Dalej wspomniano o takich grach w 4K, jak Crackdown 3 oraz State of Decay 2.

Na liście znalazły się również tak oczywiste gry, jak nowe odsłony Call of Duty, FIFA oraz Madden. Obok nich pojawiły się Battlefront 2 oraz Red Dead Redemption 2, które – jak czytamy na Windows Central – również pojawią się najpewniej na Project Scorpio w rozdzielczości 4K.

Portal wspomina też, że wszystkie gry z Xbox One, w których rozdzielczość jest skalowana z 900p do 1080p, na Project Scorpio mają być skalowane do 4K.

Czekamy na więcej szczegółów!

Gry na Project Scorpio „to wyraźna różnica w porównaniu do PS4 Pro”

Szef marki Xbox, Phil Spencer, podczas niedawnej rozmowy z serwisem IGN odnosił się nie tylko do ceny Project Scorpio (Xbox Scropio). Wspomniał również – choć mgliście – o przyszłych grach, jakie mają pojawić się na nowej konsoli. Nie poznaliśmy jednak żadnych tytułów, ponieważ lineup jest póki co ściśle tajny i wątpliwe, że przejrzymy go wcześniej niż na czerwcowych targach E3 – pisze serwis Gamepur.

Sądzę, że Project Scorpio musi wykazać się jako potężny sprzęt dzięki dużej bibliotece zawartości. Dla ludzi, którzy myślą, że istnieje jakiś ogromny niezapowiedziany tytuł AAA siedzący w mojej tylnej kieszeni powiem tyle, że będę na E3, gdzie wszystko może się zdarzyć – mówi Spencer i dodaje, że kilka pierwszych gier musi pokazać prawdziwą moc konsoli w celu pozyskania nowych graczy.

Jestem bardzo pewny jakości gier na premierę, które już widziałem. Kiedy ludzie zobaczą Scorpio, będą chcieli zobaczyć wyraźne różnice pomiędzy grami na ten sprzęt a tytułami, w jakie grają w tej chwili na dowolnej innej konsoli. Wiem, że przygotowane tytuły to pokażą – zapewnia szef marki Xbox dając do zrozumienia, że sprzęt Microsoftu to nowa jakość w porównaniu do PS4 Pro.

Spencer zaznacza również, że premiera Project Scorpio będzie nieco inna niż wcześniejszych sprzętów, a to przez to, by posiadacze Xbox One i Xbox One S nie poczuli się pozostawieni bez wsparcia.

Uważam, że będzie to trochę inna premiera niż tradycyjnie, gdzie trzeba dać klientowi powiedzmy pięć gier pierwszego dnia. Nasz zespół nie chce tego robić, ponieważ Scorpio będzie częścią rodziny tego samego systemu, w którym każdą grę uruchomimy na Xbox One, Xbox One S oraz Xbox Scorpio i oczywiście na Windows 10 – podkreśla szef marki Xbox.

Jak będą wyglądać gry na Project Scorpio? Na pewno rozdzielczość 4K oraz więcej szczegółów i efektów na ekranie. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze pokazy i porównania!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.