Tuż przed prezentacją Project Scorpio, dostajemy świetne wieści na temat konsoli

Tuż przed prezentacją Project Scorpio, dostajemy świetne wieści na temat konsoli
Newsy XOne

Za dwa dni zobaczymy Project Scorpio, poznamy nowe szczegóły na temat sprzętu i być może poznamy cenę. Wszystko na oficjalnej prezentacji zaplanowanej na niedzielę. Tymczasem mamy dla Was małą, lecz bardzo dobrą wiadomość od Microsoftu.

Jak informuje Mike Ybarra poprzez serwis Twitter, konsola dostanie więcej pamięci RAM z przeznaczeniem na gry, niż wcześniej planowano.

Łącznie Project Scorpio będzie posiadać 12 GB pamięci GDDR5. Pierwotne plany były takie, że 8 GB posłuży grom, a reszta zajmie się obsługą systemu. Terasz dowiadujemy się, że gry otrzymają dodatkowy gigabajt pamięci, wydzielony z ogólnej puli, a więc do uruchamiania tytułów zaprzężonych zostanie 9 GB!

Co dzięki temu zyskamy? Twórcy będą mogli postawić np. na wyższą rozdzielczość w grach, w tym oczywiście 4K. W przypadku produkcji, które nie będą potrzebować całej dostępnej pamięci, dodatkowy RAM przyspieszy wczytywanie.

Project Scorpio

Możliwe, że poznaliśmy właśnie logo nowej konsoli Xbox

Microsoft zarejestrował nowy symbol, przekreśloną literę S, która właściwie może być wszystkim, choć stawiamy, że chodzi o nowe logo dla nadchodzącej konsoli. Amerykanie powinni w niedzielę podać nie tylko szczegóły dotyczące Skorpiona, lecz również ujawnić cenę oraz oficjalną nazwę platformy. Możliwe, że będzie to Xbox S lub Xbox Scorpio, a poniżej patrzymy po raz pierwszy na logotyp sprzętu:

Project Scorpio – tak wgląda logo konsoli?

Microsoft rozwiewa wątpliwości co do wyglądu Project Scorpio. Nowy filmik i procesor konsoli

W najbliższą niedzielę (11 czerwca) gigant z Redmond wyłoży karty na stół i poznamy sporo szczegółów na temat Project Scorpio. Tymczasem możemy spojrzeć na interesujący materiał, w którym Major Nelson oraz Kevin Gammill z Microsoftu omawiają szczegóły dotyczące deweloperskiej wersji konsoli.

O Project Scorpio dla deweloperów pisaliśmy już wiele razy i tutaj przypomnimy jedynie, że to specjalna wersja sprzętu przeznaczona dla twórców gier. Na przedzie konsoli możemy zobaczyć choćby ekranik OLED, na którym można wyświetlać np. informacje o płynności gry w czasie rzeczywistym. Mieliśmy już informację, że takiego bajeru nie uświadczymy w sprzedażowej wersji konsol, a w najnowszym materiale wideo (przewińcie na 2:07) Major Nelson ostatecznie rozwiewa wątpliwości dotyczące wyglądu tego, co trafi na sklepowe półki: DevKit wygląda kompletnie inaczej niż Project Scorpio.

Za kilka dni się okaże, czy konsumencka konsola po prostu jest wykastrowana z OLED oraz dodatkowych przycisków na przednim panelu, czy też chodzi o jeszcze większe różnice.

Czekając na wielką prezentację zobaczcie, jak prezentuje się konsola w wydaniu dla deweloperów, a zanim przejdziecie do wideo, zawieście oko na sercu Skorpiona:

Project Scorpio

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie