Project Scorpio wyświetla delfiny na swojej obudowie. Zobaczcie filmik

Ciekawa funkcja deweloperskiej wersji sprzętu.

Mogliśmy już zobaczyć wideo pokazujące wyświetlacz OLED umieszczony na obudowie Project Scorpio, który pokazywał liczbę klatek animacji na sekundę oraz inne techniczne szczegóły dotyczące działania sprzętu. Jak się później okazało, w sprzedażowej wersji konsoli nie dostaniemy takiego bajeru, lecz czy oznacza to, że sam ekranik również zostanie zlikwidowany? Nie wiadomo, lecz patrząc na poniższy filmik, chciałoby się, by jednak pozostał.

Wyświetlacz na deweloperskim Project Scorpio to bowiem nie tylko licznik fps-ów. Potrafi o wiele więcej! Można go dowolnie skonfigurować, by odtwarzał również animacje, np. pływające delfiny. Dowód? Poniższy wpis na Twitterze, który udostępnił Jez Corden z serwisu Windows Central.

Wszystkie tajemnice dotyczące Project Scorpio zostaną rozwiązane 11 czerwca, na kiedy to Microsoft zapowiedział oficjalną prezentację sprzętu.

Niektórzy mogą być zawiedzeni. Microsoft potwierdza ważną informację o Project Scorpio

Od jakiegoś czasu w sieci krążą zdjęcia, a nawet prezentacja wideo, przedstawiające deweloperską wersję Project Scorpio. To na niej wielkie i mniejsze studia tworzą gry, które następnie odpalimy na tym potworze. Gracze zastanawiają się tymczasem, czy sprzedażowa wersja konsoli będzie wyglądała podobnie i przede wszystkim, czy znajdziemy na obudowie sprzętu licznik fps-ów oraz kilka przycisków umieszczonych tuż nad czytnikiem płyt. Podgląd na płynność rozgrywki w czasie rzeczywistym? Dla niektórych byłby to z pewnością ciekawy bajer.

Jeśli liczycie na coś takiego w wersji Project Scorpio, która trafi do klientów, mamy dla Was złą wiadomość. Jak czytamy na łamach serwisu Gamepur, Albert Penello z firmy Microsoft potwierdził poprzez forum Neogaf, że licznik fps-ów nie trafi na obudowę handlowego Project Scorpio: To nie jest coś, czego powinniście oczekiwać od nas w konsumenckiej jednostce. Ponadto dyrektor kreatywny Adam Isgreen z MicrosoftStudios Publishing dodał, że przyciski 1, 2, 3, 4 na obudowie deweloperskiego Project Scorpio zostały dostosowane do potrzeb programistów.

Zatem jak widzicie, ostateczna wersja Project Scorpio nie będzie wyglądała tak samo jak Dev Kit. Ciekawe jednak, czy sam kształt i kolorystyka będą podobne do wersji deweloperskiej. Przekonamy się o tym 11 czerwca, podczas oficjalnej prezentacji sprzętu.

Premiera Project Scorpio opóźniona? Microsoft na to…

Do oficjalnej prezentacji Project Scorpio jeszcze trochę zostało (poniżej przypominamy datę i miejsce), a zniecierpliwieni gracze dopytują, czy sprzęt rzeczywiście wyląduje na rynku zgodnie z planem, czyli w drugiej połowie tego roku.

Microsoft milczy na temat kalendarzyka prac, lecz nie dlatego, że coś idzie nie tak. Jeden z graczy podpytał Phila Spencera poprzez serwis Twitter, czy są jakieś zmiany odnośnie daty premiery Project Scorpio. Przedstawiciel Microsoftu uspokaja: Harmonogram prac wygląda obecnie bardzo dobrze, bez żadnych problemów.

Możemy zatem liczyć, że podczas prezentacji sprzętu poznamy konkretny dzień wprowadzenia konsoli do sprzedaży, poznamy cenę i może będziemy mogli złożyć zamówienie przedpremierowe. Kto się zdecyduje?

Premiera Project Scorpio

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.