Project Morpheus: zestaw wirtualnej rzeczywistości od Sony!

0 komentarzy

Nowa jakość grania czy ślepa uliczka?

Gogle mają przyczynić do zwiększenie immersji u graczy, poprzez potęgowanie wrażenia przeniesienia nas do wirtualnego świata. Zestaw zakłada się na głowę, a wbudowane w urządzenie czujniki pozwolą na dokładne sprecyzowanie ruchów jakie będziemy wykonywać. Istnieć ma możliwość poruszania głową aż o 360 stopni, co stworzy możliwość bezproblemowego rozglądania się w grach.

Project Morpheus będzie kompatybilny z PlayStation Camera oraz DualShockiem 4, istnieje jednak możliwość by posługiwać się także kontrolerem PlayStation Movie. Rozwiązanie to służy temu by jeszcze bardziej zaangażować się w akcję. Prototyp urządzenia oferuje: rozdzielczość 960xRGBx1080 na jedno oko, rozmiar panelu wynoszący 5 cali i przestrzenny dźwięk.

Na chwilę obecną ciężko wyrokować czy sprzęt dedykowany konsoli PlayStation 4 będzie kamienieniem milowym elektronicznej rozgrywki, czy co najwyżej gadżetem, o którym większość hardkorowych graczy szybko zapomni. W trakcie trwania Game Developers Conference 2014 (19-21 marca) będzie można przetestować Project Morpheus m.in. grając w Thiefa. Do tematu więc na pewno powrócimy.

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się