Project CARS przeliczy “fizykę samochodów” 600 razy na sekundę

Twórcy podają kilka liczb na temat nadchodzących wyścigów.

Slightly Mad Studios zdradziło serią tweetów ciekawe szczegóły techniczne dotyczące Project CARS. Deweloper wyjawił, że prawa fizyki będą przeliczane w grze 600 razy na sekundę. Ponadto specjalny system sprawdzi 250 razy w ciągu sekundy ruch naszego palca na analogu pada, więc możemy liczyć na precyzyjne sterowanie.


Liczba 250 pojawiła się również w kontekście tras. Tyle mil będzie bowiem liczyć wirtualny asfalt, rozłożony w Project CARS. Twórcy podkreślają, że odpowiada to w przybliżeniu odległości między placem Times Square, a Białym Domem.

Jak wiemy, w Project CARS znajdzie się również dynamiczny system zmiany pogody. Zobaczcie filmiki, wygląda naprawdę nieźle. Na Twitterze zdradzono teraz, że każda lokalizacja w wyścigach będzie posiadała swój znacznik GPS. Dzięki temu, np. jadąc nocą, zobaczymy konstelacje gwiazd oraz księżyc tam, gdzie rzeczywiście się znajdują.

Premiera Project CARS jest zaplanowania na 17 marca. Tytuł wyjdzie wówczas na PC, PS4 i Xboksa One. Nie wiadomo, czy w tym samym czasie pojawi się wersja na Wii U, która również jest planowana.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

5 Shares
Share5
+1
Tweet