Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Project CARS na Wii U? Konsola za słaba, więc gry może nie być

Twórcy Project CARS wstrzymują prace nad wersją dla Wii U. Czekają na E3 i nowy sprzęt od Nintendo. Obecny jest według nich za słaby.

Na temat Project CARS na Wii U ostatnio zbyt wiele się nie mówiło. Teraz już wiemy dlaczego. Twórcy gry przekazali właśnie, że Project CARS osiąga maksymalnie 23 klatki na sekundę na Wii U. Konsoli brakuje mocy i teraz producent jest w kropce. Chce poczekać aż do E3. Dlaczego? Ma nadzieję, że Nintendo pokaże wtedy nową konsolę. My jednak już wiemy, że tak się nie stanie, ponieważ samo Nintendo potwierdziło wiele tygodni temu, że na tych targach nie zamierza przedstawić światu nowego sprzętu.

Jak podkreślają twórcy Project CARS, mogą co prawda obniżyć rozdzielczość do 720p i wtedy udałoby się uzyskać na Wii U 30 klatek na sekundę, ale to będzie kosztować studio sporo pracy. Nie wiedzą, czy taka decyzja się opłaca. Na pewno nie, jeśli jednak Nintendo zdecyduje się przedstawić nowy sprzęt w czerwcu na E3.

– Mówiąc szczerze, jeśli Nintendo nie zapowie nowej konsoli, na której będziemy mogli wydać Project Cars, to będziemy musieli bardzo, ale to bardzo obciąć grafikę w wersji na Wii U. I tak, gra będzie działać w rozdzielczości 720p. Czekamy więc na E3 i jeśli nic się tam nie wydarzy, to będziemy kończyć grę w wersji na Wii U – przekazuje szefa Slightly Mad Studios, Ian Bell.

Przy okazji Bell dodaje, że nic mu nie wiadomo na temat przedstawienia nowego sprzętu przez Nintendo na E3. Posiłkuje się tutaj wyłącznie plotkami.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się