Polacy obnażą mroczne kulisy świata więziennictwa. Znamy datę premiery Prison Simulator

Prison Simulator screen z więżniami w szeregu
PC

Polskie studio Baked Games oficjalnie podało datę premiery Prison Simulator. Gra cieszy się olbrzymim zainteresowaniem na platformie Steam jeszcze przed premierą.

Wszelkiego rodzaju „symulatory” rodzą nieskończone możliwości w branży gier wideo. Tym bardziej dziwi, że do tej pory nie dostaliśmy symulatora więzienia z prawdziwego zdarzenia. Wszystko się zmieni za sprawą nowej gry od Baked Games.

Data premiery polskiego Prison Simulator

Polskie studio pracuje nad Prison Simulator, czyli, jak sama nazwa wskazuje, grą traktującą o symulacji życia w więzieniu. Warto zwrócić uwagę, że wcielimy się w niej wcale nie w więźnia, a w… „klawisza”. Jak łatwo się domyślić, strażnicy więzienni nie mają lekkiego życia.

Twórcy obiecują fabułę, która dotknie ważnych tematów, jak korupcja, handel narkotykami czy ogółem pojęte życie więzienne. Jako strażnik będziemy brać udział w łącznie 16 zadaniach, takich jak czyszczenie więzienia, sprawdzanie monitoringu czy nawet… egzekucje. Twórcy chcą zadbać o to, abyśmy nie poczuli nudy. Będziemy musieli odszukać zaginionego więźnia, naprawiać awarie, chronić się przed atakiem bombowym czy rozwijać i ulepszać nasz zakład karny.

Za wydanie produkcje odpowiada polskie PlayWay. Data premiery gry wyznaczona została na 4 listopada 2021 roku. Produkcja ukaże się w wersji na PC, aby później dołączyły do niej wydania na konsolach Sony i Microsoftu oraz edycje VR.

Co ciekawe, produkcja cieszy się olbrzymim zainteresowaniem jeszcze przed premierą. Jak chwalą się twórcy, Prison Simulator jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier na Steam – widnieje na 164 listach życzeń. Dodatkowo, demo gry, Prison Simulator Prologue, zdobyło 91 proc. pozytywnych komentarzy, a sprawdziło je ponad 655 tys. graczy.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie