Prezes Sony Worldwide Studios chwali konkurencję

Shuhei Yoshida przyznaje, że z dużym zainteresowaniem śledził konferencję Microsoftu na targach E3 2014.

Niedawno Yoshida przyznał, że wystąpienie Sony Computer Entertainment w Los Angeles nie było do końca udane. Teraz ten sam pracownik Sony chwali za E3 konkurencję.

Konferencja Microsoftu okazała się bardzo ciekawa. Podejście do tematu było rewelacyjne – w szczególności postawa Phila Spencera. Czytałem i słuchałem jego wypowiedzi. Według mnie to rozsądny i mądry gość, szczególnie w porównaniu z innymi osobami, które wygadują jakieś niestworzone rzeczy – mówił Shuhei Yoshida w wywiadzie dla EuroGamer.net.

Szef Sony Worldwide Studios odniósł się również do decyzji Microsoftu, po której Kinect został odseparowany od konsoli Xbox One: Nie spodziewałem się, że nastąpi to tak szybko. Sądzę, że zmiany na wysokich szczeblach naprawdę pomogły Microsoftowi. Teraz konsekwentnie realizują swój plan.

Yoshida przyznał również, że sprzedaż PlayStation 4 okazała się wyższa od prognoz. Sony liczyło, że konsola znajdzie w ostatnim roku fiskalnym 5 milionów użytkowników. Tymczasem ze sklepowych półek znikło aż 7 milionów konsol PS4.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.