Premiery gier wrzesień 2023. 10 atomowych bomb, które zniszczą wolny czas

premiery gier wrzesien
Premiery gier Premiery miesiąca

The Crew Motorfest

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 14 września 2023
Producent: Ivory Tower
Wydawca: Ubisoft

ZAMÓW – The Crew Motorfest na PS4

ZAMÓW – The Crew Motorfest na PS5

ZAMÓW – The Crew Motorfest na XONE

ZAMÓW – The Crew Motorfest na XSX

Ptaszki ćwierkają, że Forza Horizon 5 i nadchodzące Motorsport 8 mają się czego obawiać. Otóż w połowie września drogę do serca graczy zajedzie im The Crew Motorfest, czyli kolejne wcielenie gry wyścigowej. W tym przypadku mamy otrzymać mniejszy świat, ale z większą różnorodnością otoczenia. Przeniesiemy się na Hawaje, gdzie dla miłośników czterech kółek przygotowano cały szereg rajdów wzdłuż urokliwej wyspy Oahu. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon, The Crew Motorfest chcą zarazić nas miłością do samochodów sportowych i terenowych. Jednakże będziemy mieli też okazję wskoczyć do samolotu lub motorówki.


Mortal Kombat 1

Platformy: PC, PS5, XSX, SWITCH
Data premiery: 19 września 2023
Producent: NetherRealm Studios / QLOC
Wydawca: Warner Bros. Games

ZAMÓW – Mortal Kombat 1 na SWITCH

ZAMÓW – Mortal Kombat 1 na PS5

ZAMÓW – Mortal Kombat 1 na XSX

“Jedynka” w tytule kolejnej odsłony Mortal Kombat może być odrobinę myląca. To nie jest reboot serii, ponieważ bezpośrednio kontynuuje główny wątek z poprzedniej części. W zakończeniu MK11 Liu Kang (jako bóg ognia) stworzył alternatywną linię czasu i teraz mamy zobaczyć, jak jego decyzje wpłyną na historię i znane postacie. Perspektywa zobaczenia młodszych wersji wojowników brzmi bardzo kusząco. Jednak o wiele większą bombą dla weteranów będzie system walki, w którym będą uczestniczyć wybieralni z menu asystenci. Będzie osobna pula podstawowych wojowników i pomagierów, którzy pozwolą przedłużać kombosy i ratować z opresji.


Lies of P

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 19 września 2023
Producent: Round8 Studio
Wydawca: Neowiz

Czy w gatunku soulslike jest jeszcze jakaś dziewicza przestrzeń, której nie tknęło From Software, ani studia korzystające z ich pomysłów? Jeśli spojrzymy na Lies of P, to można uznać, że mimo wielu podobieństw w rozgrywce wizja świata wciąż może zaskakiwać. Autorzy gry proponują nam mroczną historię o Pinokio, którego zadaniem jest odnalezienie Geppetto. W tym celu do miasta zasiedlonego przez mechaniczne stwory przypominające nakręcane laki i niemal każda jest zaprogramowana do zabijania. Walki z bossami i szeregowymi wrogami to nr jeden na liście aktywności, ale grę urozmaica intrygująca mechanika – swoisty system kłamstw, który nie wydłuży nam nosa, natomiast wywoła fabularne konsekwencje.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie