Premiery gier na najbliższe dni. 7 najlepszych propozycji do sprawdzenia

Ten tydzień przyniesie ze sobą kilka mocnych gier, na które czekamy. Oprócz Metro Exodus czy Far Cry: New Dawn, będziemy mogli również sięgnąć po ciekawie zapowiadający się symulator zamieszek ulicznych lub zajrzeć na front pierwszej wojny światowej. Co jeszcze?

W dzisiejszym zestawieniu wybieramy dla Was najciekawsze naszym zdaniem premiery gier i dodatków, które pojawią się w sprzedaży w dniach od 11 do 17 lutego. Rozpoczynamy od tytułu, który wywołuje ostatnio wielkie emocje nie tylko z powodu, że zapowiada się naprawdę niesamowicie, lecz również dlatego, że zniknął ze sprzedaży na Steam i zostanie wydany ekskluzywnie w Epic Games Store (ekskluzywność na 12 miesięcy). Mowa oczywiście o…

Metro Exodus

W Polsce Metro Exodus będzie dostępne (dzięki firmie Techland) w standardowej wersji oraz limitowanej edycji Aurora, która zawiera grę, przepustkę sezonową, tłoczony steelbook, metalowe pudełko inspirowane lokomotywą Aurora z gry, drukowany plakat i 32-stronicowy artbook.

Każda z platform posiada również indywidualny dodatek: cyfrową ścieżkę dźwiękową (PC), grę Metro 2033 Redux (Xbox One), dynamiczny motyw dla konsoli bazujący na zimowym artworku (PlayStation 4). Ponadto w zależności od sklepów gra dostępna jest w wersjach z różnymi dodatkami m.in. latarką LED-ową lub kompasem.

Akcja tytułu rozegra się w roku 2036, ćwierć wieku po tym, jak wojna atomowa zniszczyła Ziemię. Jednak kilka tysięcy ocalałych ludzi wciąż trzyma się przy życiu w podziemiach zrujnowanej Moskwy, w tunelach metra.

Jak czytamy w opisie gry na Steam: Teraz, jako Artem, musisz uciekać z metra i stanąć na czele grupy zwiadowców z Zakonu Spartan. Udasz się w niesamowitą podróż przez kontynent i postapokaliptyczne dzikie ostępy rozciągające się na terenie Rosji w poszukiwaniu nowego życia na Wschodzie.

Metro Exodus to fabularna strzelanka pierwszoosobowa ze studia 4A Games łącząca w sobie takie elementy jak śmiertelnie niebezpieczne walki, skradanie się, eksploracja i horror surwiwalowy w jednym z najbardziej wciągających światów, jakie kiedykolwiek stworzono.

  • Platformy: PC, PS4, Xbox One
  • Data premiery: 15 lutego
  • Producent: 4A Games
  • Wydawca PL: Techland

Na drugiej stronie spotkanie z Far Cry.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.