Premiery gier na najbliższe dni. 7 najlepszych propozycji do sprawdzenia

Degrees of Separation

W tym tygodniu posiadacze komputerów PC oraz konsol PS4, Xbox One i Switch będą mogli sięgnąć po ciekawie zapowiadającą się grę platformową z elementami przygodówki i sporą dawką myślenia.

Jak czytamy na Steam, Degrees of Separation to dwuwymiarowa platformówka logiczna. Twoim celem będzie przeprowadzenie Ember i Rime przez przeszkody, wykorzystując do tego ich kontrastujące umiejętności manipulacji ogniem i mrozem. Dzięki współpracy, postacie poznają się lepiej, a także odkryją losy swoich światów.

Gra została zaprojektowana zarówno z myślą o rozgrywce jednoosobowej, jak i o grze kooperacyjnej. Osobą odpowiedzialną za poruszającą warstwę fabularną jest weteran branży — Chris Avellone. Wykorzystując zdolności Ember do manipulowania ogniem oraz predyspozycję Rime’a do wpływania na zimno, na własne oczy doświadczysz, jak malownicze krajobrazy ożywają w jednej chwili. Nasz duet nierzadko wywoływać będzie podmuchy wiatru, lodowate strumienie oraz kontrolowane eksplozje, celem rozwiązania całego wachlarza zagadek, rozsianych na kilkunastu zróżnicowanych światach. W trakcie rozgrywki dwoje bohaterów niejednokrotnie będzie musiało polegać na umiejętnościach towarzysza, przechodząc przez wiele różnych etapów przygody, a także ich związku.

  • Platformy: PC, PS4, Switch, Xbox One
  • Data premiery: 14 lutego
  • Producent: Moondrop
  • Wydawca: Modus Games

Na piątej stronie symulator ulicznych zamieszek.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.