Premiery gier na najbliższe dni. 7 najlepszych propozycji do sprawdzenia

Riot: Civil Unrest

Riot to gra strategiczna symulująca miejskie zamieszki, która została zaprojektowana przez byłego producenta scenek przerywnikowych w studiu Valve. Tytuł pojawił się niedawno na konsolach, a teraz zmierza w ostatecznej wersji na komputery PC.

Tytuł umieszcza gracza w samym centrum jednego z najbardziej zażartych konfliktów. Kampanie obejmują: Rewolucję Indignados (Hiszpania), Arabską wiosnę (Egipt), Keratea (Grecja) i Ruch NoTAV (Włochy). Siedemnaście pojedynczych scenariuszy zabierze gracza do Rzymu, Oakland, Paryża, Londynu i na Ukrainę. 

Twórca RIOT – Civil Unrest, Leonard Menchiari, osobiście doświadczył zamieszek podczas protestów NoTAV we Włoszech. Stworzył grę, która opowiada historie i pozwala poczuć emocje związane z tymi konfliktami. Co powoduje, że tłum wpada w taką złość i agresję? Często w obliczu przeważającego liczebnie tłumu jak czuje się policjant w trakcie rozruchów? RIOT – Civil Unrest pozwala graczowi poczuć emocje związane z obiema stronami konfliktu, w którym tak naprawdę nie ma zwycięzców.

Riot: Civil Unrest pozwala nam zagrać po stronie protestujących lub po stronie policji.

  • Platformy: PC, PS4, Switch, Xbox One
  • Data premiery na PC: 12 lutego
  • Producent: Leonard Mechiari
  • Wydawca: Merge Games

Na szóstej stronie FPS w realiach I wojny światowej.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.