Premiery gier obecnego tygodnia. Na takie 5 nowości czekaliśmy długie lata

premiery gier luty 2023
Premiery gier Premiery tygodnia

Zebraliśmy się tutaj, by pożegnać wolny czas i zachomikowane oszczędności. Wszystko spożytkujemy na świetne premiery gier na luty 2023.

Mam wielką przyjemność przedstawić rozkład jazdy na kilka kolejnych dni. Wiem, że niektórzy z Was mogą mieć inne plany, choćby splatynowanie Dziedzictwa Hogwartu, które jest spełnieniem marzeniem dla fanów magii, ale czuję, że na chwilę przestaniecie machać różdżką. Na widok nowych gier po prostu “spadniecie z krzesła”.

Premiery gier luty 2023 – przegląd tygodnia


Atomic Heart

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 21 lutego 2023
Producent: Mundfish
Wydawca: Focus Entertainment / Focus Home Interactive

ZAMÓW – Atomic Heart na PS5

ZAMÓW – Atomic Heart na XBOX ONE / XBOX SERIES X

Jeśli którakolwiek z najnowszych gier miałaby podzielić całe poletko graczy, to na bank możemy wskazać na Atomic Heart. Powiązania twórców z rosyjskim rządem to sprawa bardzo delikatna, ale też jeszcze nie wyjaśniona, co budzi moralne dylematy w związku z zakupem FPS-a. Nawet Adrian Chmielarz (współtwórca Bulletstorm, Painkiller) zadeklarował, że nie zamierza kupić gry. Szkoda tych afer i niedomówień, bowiem trailery zwiastują hit. Strzelanka jest piekielnie efektowna, jest mnóstwo rodzajów przeciwników, zaimplementowano ciekawy system rozwijania broni i postaci, a do tego wygląda przepięknie z odpalonym ray tracingiem.


Horizon: Call of the Mountain

Platformy: PS5 + PSVR2
Data premiery: 22 lutego 2023
Producent: Firesprite / Guerrilla Games
Wydawca: Sony Interactive Entertainment

Świat mechanicznych dinozaurów i motyw życia plemiennego w czasach współczesnej apokalipsy powraca. Tylko nie w ten sam sposób, do którego przyzwyczaili nas deweloperzy w dwóch poprzednich częściach serii Horizon. Call of the Mountain pokaże nam z bardzo bliska intrygującą przygodę, abyśmy z większą siłą doznań mogli przeżywać eksplorację niesamowitej krainy i starcia ze stworami. Niestety nie wszyscy będziemy mogli wskoczyć w buty nowego bohatera z powodu przeniesienia rozgrywki do wirtualnej rzeczywistości. Także od dziś zaczynamy zazdrościć posiadaczom PS5 i PSVR2…

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie