Premiery gier obecnego tygodnia. 5 najlepszych nowości na PC i konsole

premiery-gier-kwiecien-2024 (1)
Premiery gier Premiery tygodnia

Czy mamy robić wolne miejsce na dysku dla wielkich marek i znanych tytułów? Kolejne premiery gier na kwiecień 2024 to w gruncie rzeczy małe, lecz intrygujące nowości.

Nie zamierzam pompować balonika i nakręcać publiki na gry, jakie mogłyby zamieszać w jakimkolwiek gatunku. Kilka kolejnych dni przyniesie nam więcej spokoju, który jest niczym cisza przed burzą. Aczkolwiek dla niektórych z Was może rozbłysną pojedyncze pioruny, dlatego dla pewności sprawdźcie wszystkie premiery gier na kwiecień 2024.

Broken Roads

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 10 kwietnia 2024
Producent: Drop Bear Bytes
Wydawca: tinyBuild Games

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jakby to było połączyć Disco Elysium z oldschoolowym Falloutem, to za moment zmaterializuje się ta myśl w Broken Roads. Choć jest to debiutancki tytuł studia Drop Bear Bytes, zapowiada się lepiej niż nie jedna gra od największych wyjadaczy. Rzecz jasna polubicie ją, o ile klimat postapokalipsy i dylematy moralne cenicie bardziej od dynamicznej akcji. Tutaj udamy się na zgliszcza Australii, gdzie motywem przewodnim będzie przetrwanie naszej ekipy podczas walk turowych z bandytami i dokonywania arcyważnych decyzji.


Ereban: Shadow Legacy

Platformy: PC
Data premiery: 10 kwietnia 2024
Producent: Baby Robot Games
Wydawca: Baby Robot Games

Dawno nie było jakiejś porządnej skradanki TPP i tak się złożyło, że wśród premier gier na kwiecień 2024 uchował się jeden rodzynek. Ereban: Shadow Legacy raczej nie zaoferuje nam graficznych emocji i historii rozszerzającej źrenice, ale ma szansę zaistnieć dzięki podejściu do systemu skradania. Cień jest naszym przyjacielem i pozwala znikać bohaterce z pola widzenia wrogów, jak za sprawą czapki niewidki. Mamy więc korzystać z ciemności, aby likwidować wrogów, ale wyzwania w grze dotyczą w równym stopniu pokonywania przeszkód platformowych, nieraz w bardzo szybkim tempie, aby unikać wzroku agresorów.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie