Premiery gier obecnego tygodnia. 5 nietuzinkowych nowości do relaksu

premiery-gier-grudzien-2023
Premiery gier Premiery tygodnia

Czy gracze załapią się przed nowy rokiem na jeszcze jedną ucztę? Nadchodzące premiery gier na grudzień 2023 już bez wystawnych tytułów.

Nie zamierzam wciskać Wam kitu, że wielkie gry przed nami – najlepsze produkcje grudnia już wskoczyły na PC i konsole. Nikt nie raczył w tym tygodniu zakłócić równowagi świata i przez to czeka nas trochę spokojniejszy okres. Ale na wszelki wypadek rzućcie okiem na poniższe zestawienie premier.

Najlepsze premiery gier grudzień 2023 – przegląd tygodnia


Terra Nil

Platformy: SWITCH
Data premiery: 18 grudnia 2023
Producent: Free Lives
Wydawca: Devolver Digital

My już wiemy, co będą robić ekolodzy 18 grudnia. Będą grać w grę, Terra Nil na Switchu. To druga po PC platforma, na której zadebiutuje strategia z odwróconym systemem planowania terenu pod rozbudowę. W przeciwieństwie do klasycznych city builderów, tutaj infrastruktura służy wyłącznie jako pomoc do przywracania ekosystemu. W tym celu planujemy nawadnianie gleby, usuwanie zanieczyszczeń, i w miarę stworzenia idealnych warunków do rozwoju roślin przemieszczamy się wzdłuż mapy, aby całe pustkowia zamienić w tętniące życiem środowisko.


The Enjenir

Platformy: PC
Data premiery: 18 grudnia 2023 (wczesny dostęp)
Producent: Peaty Turf
Wydawca: Peaty Turf

Na myśl o grach logicznych, gdzie stawia się różne konstrukcje, zbiera się Wam na sen? To dobrze, bo The Enjenir proponuje coś ponad zabawę z układaniem klocków. Gra pozwala zająć się wnoszeniem obiektów średniowiecznych i testować ich wytrzymałość w praktyce przez inżyniera budowy. Test wytrzymałości naszych konstrukcji składa się na dwie rzeczy – muszą poradzić sobie z działającymi na nie prawami fizyki oraz wytrzymać ciężar naszego bohatera, bo niektóre z misji będą wymagać od nas dodatkowej interakcji. Poruszanie się postacią utrudnia kontrolowanie osobno każdej z jego kończyn.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie