Gdzie te premiery AAA? Wkraczamy w okres posuchy

Forspoken - krajobraz
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Premiery gier były, ale gdzieś się zmyły. A raczej zmyją, bo następne miesiące będą bardzo słabe pod względem gamingowych debiutów. Najbardziej ucierpią fani produkcji z największymi budżetami.

W lutym ukazał się szereg świetnych gier: Elden Ring, Horizon Forbidden West i Dying Light 2 to tylko niektóre z nich. W marcu również nie będzie na co narzekać, wszak przed nami premiery Ghostwire: Tokyo, Stranger of Paradise Final Fantasy Origin, Tiny Tina’s Wonderlands i Kirby and the Forgotten Land. A potem? A potem cisza jak makiem zasiał.

Jedyne duże premiery w kwietniu to LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, MLB The Show 22 oraz Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp. Dodatkowo w tym miesiącu ukaże się też wiele portów na Nintendo Switch, w tym Star Wars: The Force Unleashed. Najwięksi fani Switcha ograją też Nintendo Switch Sports. Nie jest dobrze, co nie?

W maju będzie trochę lepiej. Premierę będzie miało między innymi Forspoken (o ile nie zostanie opóźnione), Sons of the Forest oraz Evil Dead: The Game. Kolejne miesiące to już wielka posucha. Zadebiutują pojedyncze hity pokroju Saints Row i Fire Emblem Warriors: Three Hopes, ale o bardziej obfitych miesiącach nie ma mowy.

Z czego wynika taka posucha? Najpewniej z opóźniających się ujawnień terminów premier największych gier. Duzi wydawcy są podejrzanie cicho, niektórzy zbroją się pewnie na E3 i inne letnie eventy gamingowe, ale nie zmienia to faktu, że taka cisza nie jest pokrzepiająca. Miejmy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli zapełnić kalendarz premier na następne miesiące.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie