Premiery gier: 25-31 stycznia

0 komentarzy

W tym tygodniu wreszcie będzie trochę głośniej. Wśród faworyzowanych premier stycznia jest produkcja polskiego studia, które ponownie przygotowało w horror.

Chyba czas zajrzeć do świnki skarbonki, bo styczeń zamkniemy bardzo obiecującym horrorem z polskim paszportem. W trakcie mijającego tygodniu pojawią się także gry z gatunku RPG, odświeżone części orientalnego hitu czy oldschoolowa przygodówka, która przywoła gamingowe wspomnienia z dawnych lat.

Oto premiery zapowiedziane na ostatni tydzień stycznia…

Age of Empires II: Definitive Edition – Lords of the West (26 stycznia)

Platforma: PC – Steam

  • Odświeżona wersja RTS-a już niedługo otrzyma nowe rozszerzenie, które wprowadzi 3 odrębne kampanie (Brytowie, Burgundowie, Sycylijczycy). Należy zaznaczyć, ze dwie z nich zaoferują coś więcej niż tylko rys historyczny. Dla Sycylijczyków i Burgundów przygotowano niedostępne wcześniej technologie oraz jednostki ułatwiające działania na polu bitwy.

Disjunction (28 stycznia)

Platforma: PC, PS4, XONE, Switch

  • W kolejce do rozsławienia gatunku cyberpunk jest już następny RPG, Disjunction. W przeciwieństwie do dzieła CDPR, twórcy nie zabiorą nas do aż tak odległych czasów, a do 2048 roku, gdzie problemy same znajdowały człowieka. Z lotu ptaka będziemy obserwować poczynania 3 bohaterów, o różnej przeszłości. Natomiast ich przyszłość poznamy poprzez wykonywanie misji, prowadzenie rozmów i wymianę ognia z przeciwnikami.

The Medium (28 stycznia)

Platforma: PC, XSX

  • Ostatnia nadzieja Polaków na dobry horror? Przed nami na pewno jeszcze kilka strasznych tytułów od Bloober Team, ale już teraz The Medium zapowiada się pysznie i to z kilku powodów. Klimatem z Silent Hill zalatuje na kilometr, ma stylistykę rodem z dzieł Zdzisława Beksińskiego, a na dodatek dwuwymiarowy świat gry. Przechadzanie się po tych samych miejscach z dwóch perspektyw czasu wygląda bardzo zachęcająco.

The Yakuza Remastered Collection (28 stycznia)

Platforma: PC, XONE

  • Ponad 1,5 roku czekania i niepewności, ale wreszcie komplet odświeżonych 3 części Yakuza (Yakuza 3, 4 i 5) pojawi się także na PC oraz XONE. Wedle zapewnień twórców fikcyjne dzielnice Japonii będziemy zwiedzać w towarzystwie lepszej oprawy graficznej. Każda z części ma obsługiwać rozdzielczość 1080p (powyżej tylko na PC), a także działać z większą płynnością, bowiem odblokowano tryb 60 kl/s.

Olija (28 stycznia)

Platforma: PC, PS4, XONE, Switch

  • Olija to obowiązkowy mus dla fanów staroszkolnych przygodówek typu Another World lub Prince of Persia. Szczególnie jeśli lubicie mistycyzm kultury Wschodu, zręcznościowy system poruszania i pixel-art’ową oprawę graficzną. Podczas podróży głównego bohatera natkniemy się na wiele niebezpieczeństw, unikając śmierci z rąk przeciwników i zastawionych pułapek środowiskowych.

Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się