TOP 10 gier na PlayStation 4

top 10 gier PS4
Publicystyka

Dziś postanowiłem wybrać TOP 10 gier PS4, które zdefiniowały moc konsoli i wyznaczyły nowe standardy jakości. Oto moje typy.

Zastanawialiście się wcześniej, ile gier wyszło na PS4? Może niektórych z Was zaskoczę, bo na poprzednią generację konsoli przygotowano ponad 500 produkcji. Oczywiście, większość z nich to tytuły dostępne także na innych platformach, ale moim zdaniem, to nie one wywoływały najwyższe ciśnienie wśród graczy. Sony miało swoje własne hity, kilerów pod względem grafiki, fabuły i rozgrywki. Które z nich były najlepsze, w które powinniście grać i znać od deski do deski? Oto przed Wami mój dekalog z grami PS4, który zawiera prawdę objawioną argumentami!

TOP 10 gier PS4 – hity nad hitami!


10. The Last Guardian

Nie przepadam za grami „azjatyckimi”, za ich specyfiką narracji i nieco awangardowym podejściem do rozgrywki. Więc rezerwacja miejsca dla The Last Guardian na mojej liście TOP 10 gier PS4 jest bardzo wymowna. To przygoda przez duże „P”, fabuła przez jeszcze większe „F”. A to, jak twórcy przedstawili postępującą relację głównej postaci z Trico (pieso-koteł?), ich synergię i współzależność w rozgrywce, zasługuje na wielkie uznanie. Prawda to, ma koszmarny system sterowania i nieokiełzaną pracę kamery, ale to sztuka, której trzeba choć raz w życiu doświadczyć.


9. The Last of Us Remastered

Czy w całym świecie ostał się jeszcze jakiś fan PlayStation, niezaznajomiony z The Last of Us? Szczerze w to wątpię, i mam nadzieję, że nie, bo to arcydzieło gamingu. Można nie lubić klimatu postapokalipsy, odpychać od siebie gameplay naznaczony krwią i brutalnością. Ale wiecie co, to narzędzia stylistyczne potrzebne do opowiedzenia historii poważnej, logicznej i zarazem naturalnej – dzięki świetnie napisanym postaciom i grze aktorskiej. Gra TPP akcji stawia pod znakiem zapytania kondycję społeczeństwa w obliczu zagłady i robi to nie gorzej od bestsellerowych powieści.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie