Premiera The Last of Us 2 “bardzo szybko”

Wciąż nie wiemy oficjalnie, kiedy premiera The Last of Us 2. Kompozytor muzyki do gry twierdzi jednak, że długo nie przyjdzie nam czekać.

Data premiery The Last of Us 2 to wielka niewiadoma. Wielu graczy spodziewało się, że Sony powie coś na ten temat podczas PlayStation Experience 2018, lecz impreza została odwołana. Podczas Game Awards 2018 nie zobaczyliśmy żadnego zwiastuna gry, a dodatkowo Sony nie zamierza pojawić się na E3 2019. Zatem kiedy twórcy zdradzą oczekiwane informacje?

Premiera The Last of Us 2 już niebawem

Gustavo Santaolalla to kompozytor, który pracował nad muzyką do pierwszej części TLoU i został zatrudniony przy kontynuacji. Według niego (dzięki Gamingbolt), premiera The Last of Us 2 nastąpi bardzo szybko. Artysta stwierdził tak podczas niedawnego występu w Kuwejcie, gdzie mówił również o muzyce do pierwszej części gry.

Poza stwierdzeniem very soon nie dowiedzieliśmy się jednak nic więcej, lecz te dwa krótkie słowa dają nadzieję, że tytuł zobaczymy jeszcze w 2019 roku.

Przypominamy, że na 2019 rok stawiała niedawno Alanah Pearce, była dziennikarka serwisu IGN, która obecnie pracuje dla amerykańskiej sieci telewizyjnej Rooster Teeth. Zamieściła ona na początku styczia na Twitterze wpis, w którym stwierdziła, że TLoU 2 na 100 procent pojawi się w 2019 roku. Dodała, że rozmawiała o tym wiele razy z wieloma osobami. W następnym wpisie podkreśliła jednak, że nie są to informacje publiczne, więc wszystko może się zmienić. Ostatecznie… wszystkie swoje tweety na ten temat usunęła.

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.