Premiera Project CARS przesunięta. To już pewne

Najpierw zaczęło się od maili do graczy, którzy wsparli twórców na Kickstarterze.

Ci według serwisu Sixthaxis zostali poinformowani o przesunięciu premiery Project CARS. Wcześniej w sieci można było też znaleźć informacje o tym, że gracze, którzy złożyli preordery w amerykańskich sklepach, także dostali maila o zmianie terminu wydania gry. Teraz wiadomość o przesunięciu premiery, potwierdza sam producent.

Premiera Project CARS została przesunięta na 20 marca 2015 roku. Chodzi o wersję na PC, PS4 oraz Xboksa One. Ta na Wii U i tak miała się ukazać w marcu przyszłego roku, ale ze względu na przesunięcie daty na pierwsze trzy wspomniane platformy, trudno oczekiwać, żeby w przypadku konsoli Nintendo, gra ukazała w pierwszym kwartale 2015 roku.


Jak opóźnienie tłumaczą twórcy? Powody są dwa. Przede wszystkim duże zagęszczenie premier w listopadzie. Jak podkreśla szef produkcji Ian Bell, twórcy nie chcą się zderzyć za miesiąc z Activision, Ubisoftem oraz Rockstarem.

Drugi powód jest taki, że twórcy po prostu potrzebują więcej czasu na dopracowanie gry.

Oby opóźnienie wyszło produkcji na dobre. Jak pokazują niektóre przykłady z ostatnich miesięcy, lepiej grę wydać później dopracowaną, niż zmagać się z niezadowoleniem graczy podczas nieudanej premiery.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

1 Shares
Share1
+1
Tweet