Premiera next-genów zostanie przesunięta, sugerują nowe analizy

Zgodnie z prognozami firmy DFC Intelligence, premiera Xboksa Series X i PS5 nie odbędzie się w terminie. Możliwe, że obydwie konsole trafią na rynek dopiero w 2021. To nie pierwsze tego typu doniesienia.

DFC Intelligence przewiduje, że w związku z pandemią koronawirusa nie ma co liczyć na planowy debiut next-genów Sony i Microsoftu. Analitycy sporządzili raport, który odzwierciedla obecną sytuację ekonomiczną na świecie. Według tych danych, pandemia może zmusić producentów Xboksa i PlayStation do przełożenia premiery konsol na 2021. Jak wiadomo, chodzi głównie o problemy z produkcją i dostępnością podzespołów.

“Konkluzja jest następująca: koronawirus najpewniej będzie mieć krótkofalowy wpływ na datę debiutu obydwu systemów. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że jedna – albo nawet obydwie – konsole nie trafią na rynek w 2020. A jeśli ich premiera odbędzie się zgodnie z planem, to liczba next-genów może być ograniczona, a cena wyższa, niż przewidywano“, czytamy w raporcie.

DFC Intelligence przypomina również, że nawet jeśli sytuacja unormuje się w ciągu kilku tygodni, to pandemia i tak wywarła już zauważalny wpływ na produkcję.

To nie pierwszy tego typu scenariusz dotyczący debiutu PS5 i Xboksa Series X – na początku lutego podobnie prognozował chociażby Business Insider.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.