Premiera Mass Effect Andromeda. Najważniejsze informacje o grze

W jednym miejscu zbieramy wszystko to, co powinniście wiedzieć na temat Mass Effect Andromeda.

Najnowsza odsłona Mass Effect właśnie dziś debiutuje w Europie (dwa dni temu miał miejsce światowy debiut). Czas więc sprawdzić, co oferuje produkcja.

W sieci nie brakuje pierwszych ocen gry. Serwis Metacritic podaje średnią na poziomie 73 punktów na 100, która została wyliczona na podstawie 19 recenzji. Poniżej pokazujemy zestawienie recenzji Mass Effect Andromeda. Wśród największych zalet produkcji wymieniany jest ogromny i różnorodny świat, który twórcy wykreowali. Krytycy docenili w grze także bardzo dobry i dynamiczny system walki, również główna oś fabularna potrafi zaskoczyć. Natomiast do minusów zalicza się przede wszystkim kłopoty techniczne.

Nasza recenzja już niebawem!

COGconnected – 88
Post Arcade – 85
Forbes – 85
God is a Geek – 85
Game Informer – 80
The SixthAxis – 80
Critical Hit – 80
PlayStation Universe – 80
RPG Fan – 78
IGN – 77
Game Revolution – 70
Trusted Reviews – 70
RPG Site – 70
Hardcore Gamer – 70
PlayStation LifeStyle – 65
USgamer – 60
Metro GameCentral – 60
GameSpot – 60

Bohater Mass Effect Andromeda i jego kosmiczny team

Podbój kosmosu przez ludzkość. Fakty w zderzeniu z Mass Effect Andromeda

Zostań kosmicznym turystą z Mass Effect Andromeda i zwiedź nową galaktykę!

Wymagania sprzętowe Mass Effect: Andromeda na PC

Do odpalenia Mass Effect Andromeda potrzebny jest mocny sprzęt, ale jeśli dysponujecie starszą konfiguracją, nie powinno być problemu. Już w minimalnych wymaganiach sprzętowych mowa jest o procesorze Intel Core i5 3570 lub AMD FX-6350. Karta graficzna, która spełni wymienioną konfigurację to Geforce GTX 660 2 GB lub AMD Radeon 7850 2 GB. W przypadku rekomendowanych wymagań sprzętowych przyda się procesor Intel Core i7-4790 lub AMD FX-8350 oraz Geforce GTX 1060 (3 GB) lub AMD RX 480 (4 GB) i 16 GB pamięci RAM.

Mass Effect: Andromeda – minimalne wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 7, 8.1, 10 (64-bitowy)
 • Procesor: Intel Core i5 3570 lub AMD FX-6350
 • Karta graficzna: Geforce GTX 660 2 GB lub AMD Radeon 7850 2 GB
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Dysk twardy: przynajmniej 55 GB wolnego miejsca
 • DirectX: wersja 11

Mass Effect: Andromeda – rekomendowane wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 7, 8.1, 10 (64-bitowy)
 • Procesor: Intel Core i7-4790 lub AMD FX-8350
 • Karta graficzna: Geforce GTX 1060 (3 GB) lub AMD RX 480 (4 GB)
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Dysk twardy: przynajmniej 55 GB wolnego miejsca
 • DirectX: wersja 11

Mass Effect: Andromeda – porównanie grafiki PC vs PS4 Pro vs Xbox One S

Materiał został opublikowany przez serwis IGN i pozwala przyjrzeć się detalom świata, efektom oraz twarzy jednej z postaci. Prawdę mówiąc, tytuł wygląda świetnie na każdym sprzęcie, choć widać tutaj przewagę komputerów.

Patch 1.04 do Mass Effect Andromeda. Co poprawia?

Twórcy tytułu wypuścili patch 1.04 do Mass Effect Andromeda, który pojawił się wcześniej na Xbox One, a teraz ląduje również na PC i PS4. Oficjalny changelog ogranicza się do stwierdzenia: Naprawa różnych błędów oraz poprawa stabilności.

Producent Fernando Melo dodaje jednak w serwisie Twitter, że update 1.4 to również naprawa błędu black screen czy poprawiony dźwięk w trybie multiplayer oraz ulepszone sterowanie.

Patch 1.04 do Mass Effect Andromeda waży około 2 GB.

Sterowniki pod Mass Effect Andromeda

Kto chce wycisnąć z produkcji jeszcze więcej – grając na komputerach PC – powinien uzbroić swojego blaszaka w dedykowane sterowniki. Pisaliśmy już o driverach dla kart AMD Radeon (informacje tutaj), lecz jeśli posiadacie układ GeForce, też możecie sięgnąć po odpowiednie oprogramowanie.

Sterowniki NVIDIA GeForce 378.92 WHQL pojawiły się już w sieci i zostały opracowane specjalnie pod Mass Effect Andromeda oraz Rock Band VR. Dodatkowo drivery oferują wsparcie dla Dolby Vision, aktualizują profile SLI dla Dead Rising 4 i Deus Ex: Breach oraz wprowadzają nowy dla Mass Effect Andromeda. Sterowniki pobierzecie z oficjalnej strony Nvidia bądź poprzez oprogramowanie GeForce Experience.

Tak wygląda multiplayer

W sieci pojawił się interesujący materiał z rozgrywki z Mass Effect Andromeda, który przedstawia zmagania w sieci.

Kolekcjonerski Nomad w akcji

Specjalna edycja kolekcjonerska gry zawiera zdalnie sterowanego Nomada, którym pokierujecie za pomocą dowolnego smartfona! Redakcja serwisu Gamespot miała okazję pobawić się łazikiem i jak widać, świetnie się przy tym bawiła.

Mass Effect Andromeda – ceny za mikrotransakcje

Dzięki ofertom w Xbox Store oraz PlayStation Store poznaliśmy ceny mikrotransakcji w Mass Effect Andromeda. Te związane są ze specjalnymi Punktami, którymi płaci się za dodatki w ramach trybu multiplayer.

Warto podkreślić, że zakup DLC za Punkty nie daje graczom przewagi w rozgrywce, chodzi tutaj o kosmetyczne zmiany na przykład związane z kolorami dla kombinezonów czy broni. Pewne elementy uzbrojenia można też odkryć szybciej dzięki Punktom, aczkolwiek gracze którzy nie wydadzą dodatkowych pieniędzy, również mogą zdobyć takie samo wyposażenie.

Poniżej przedstawiamy ceny za Punkty w Mass Effect Andromeda:

500 Points – 5$
1,050 Points – 10$
2,150 Points – 20$
3,250 Points – 30$
5,750 Points – 50$
12,000 Points – 100$

Sprawdź się w quizie o Mass Effect Andromeda!

Sądzicie, że wiecie już wszystko na temat Mass Effect Andromeda? Czas to sprawdzić! Nasz zaprzyjaźniony serwis Blaber.pl przygotował dla Was wyzwanie w postaci quizu. Zobaczcie, czy dacie radę!

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.