Premiera Horizon Zero Dawn. Gra już jest w sklepach

Dziś ma miejsce premiera najnowszej gry autorstwa holenderskiego studia Guerrilla Games – Horizon Zero Dawn.

Horizon Zero Dawn to zupełnie nowa marka. W grze wcielamy się w postać Aloy, utalentowanej i zdeterminowanej łowczyni. Gracze przemierzą świat zamieszkany przez tajemnicze zmechanizowane stworzenia i wybiorą się w pełną emocji podróż, odkrywając tajemnice zamieszkujących go plemion. Horizon Zero Dawn umożliwi odkrycie starożytnych artefaktów i zaawansowanych technologii, które wpłyną na los planety i wszystkich, którzy na niej żyją. Gra dostępna jest od dzisiaj wyłącznie na konsole PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro.

Człowiek kontra maszyna

Aloy, to urodzona łowczyni, która w trakcie swojej przygody musi pokonać groźne, niezwykle potężne mechaniczne zwierzęta. Podstawą systemu walki w Horizon Zero Dawn jest zwinność i przebiegłość Aloy zestawione z siłą i rozmiarem maszyn. Aby pokonać o wiele większego i bardziej zaawansowanego technologicznie przeciwnika, gracz, wraz z główną bohaterką musi wykazać się wiedzą, inteligencją i zwinnością. Świat Horiozn Zero Dawn to również różnorodni mieszkańcy skupieni wokół kilku plemion, z których każde charakteryzuje się odrębnymi interesami i prowadzoną polityką oraz kulturą i wierzeniami.

Dzięki możliwościom jakie daje technologia HDR (High Dynamic Range) dostępna w obu wersjach konsoli Playstation 4, gra wygląda niezwykle spektakularnie, postaci zachowują się i reagują jak prawdziwi ludzie a krajobrazy otwartego świata zapierają dech w piersiach. Niezwykle szczegółowo zaprojektowane lasy, ogromne góry i pozostałości po dawnej cywilizacji wraz ze zmiennymi warunkami pogodowymi i pełnymi cyklami dnia i nocy to elementy charakterystyczne tego otwartego świata. Dodatkowo, wersja gry przygotowana na PlayStation 4 Pro wykorzystuje wyższą rozdzielczość obrazu, która sprawia, że nawet najmniejszy element stworzonego świata wygląda niezwykle wyraźnie i szczegółowo.

Źródło: SCEE

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.