Prawdopodobnie, to będzie nowa mapa do Counter-Strike: Global Offensive

Ciekawa rzecz zauważona w pliku gry.

Co szykuje Valve? Coraz częściej mówi się o tak wielkich sprawach jak przejście na The Source 2, interfejsie Panorama UI oraz nowej operacji (szczegóły przypominamy poniżej), lecz deweloperzy pracują też nad innymi rzeczami. Nie tak dawno dostaliśmy mapę Canals, a wkrótce możemy dostać kolejną lokację.

Oczywiście to tylko domysły, które pojawiły się po wygrzebaniu w kodzie Counter-Strike: Global Offensive nazwy Piranesi i żeby było ciekawiej, znajduje się ona bezpośrednio w pliku maplist_csgo.

Piranesi to nic innego, jak nazwa starej mapy, która pojawiła się świecie Counter-Strike już w 2002 roku. Jeśli chcecie zobaczyć, jak wyglądała w swoich kolejnych odsłonach, zapraszamy na poniższy filmik od YouTube’ra posługującego się pseudonimem 3kliksphilip. Kto wie, czy nie doczekamy się wkrótce najnowszej wersji, która zostanie odświeżona w CS:GO. Chcielibyście?

CS:GO – przejście na The Source 2, interfejs Panorama UI oraz nowa operacja

Miesiąc temu firma Valve przeprowadziła specjalną prezentację w związku z ekspansją CS:GO na rynek chiński. 18 kwietnia zostały tam uruchomione lokalne serwery. Przy okazji padło kilka ciekawych słów, które z pewnością zainteresują graczy z naszego kontynentu.

Serwis PCGamesN – powołując się na tłumaczenie części konferencji przedstawione na forum Reddit, zatem podchodzimy do wszystkiego z pewną rezerwą – donosi, że Valve planuje nową operację w Counter-Strike: Global Offensive, którą dostaniemy latem tego roku. Można powiedzieć „najwyższa pora”, ponieważ ostatnia operacja, nazwana Wildfire, była dostępna w grze w lipcu zeszłego roku. Kto wie, może nową również ujrzymy w tym samym miesiącu.

Jeden ze slajdów konferencji został przetłumaczony jako nowy silnik Source 2 i Panorama UI. Pierwsze wiąże się z przejściem CS:GO na nowszą technologię, zatem będziemy mieli m.in. lepszą grafikę, drugie oznacza przebudowę interfejsu użytkownika. Panorama UI jest interfejsem opartym na panelach, który jest obecnie używany w Dota 2.

To jednak nie wszystko. Wspomniany serwis podkreśla również, że Valve pracuje nad ulepszonym systemem do wykrywania oszustów, który bazuje na sztucznej inteligencji.

Wierzyć w to wszystko czy nie wierzyć? Jak zaznaczyliśmy, PCGamesN powołuje się na tłumaczenie jednego z fanów gry, lecz już w lutym słyszeliśmy przecież o planach związanych z The Source 2 oraz nowej operacji w CS:GO. Wygląda zatem na to, że zbliżają się wielkie zmiany!

CS:GO

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.