Skrzynki do CS:GO to żyła złota. Gracze wydali prawie miliard dolarów na klucze

CS:GO - gracze wydali miliard USD na skrzynki | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

W 2023 roku Valve na skrzynkach do CS:GO zarobiło około miliarda dolarów – podają najnowsze dane. Jedna ze skrzynek okazała się szczególnie lukratywnym przedsięwzięciem.

CS2 Case Tracker opublikował najnowszy raport związany z handlem skrzynek do CS:GO (aktualnie już Counter-Strike 2). Wedle najnowszych danych, Valve zarabia na wirtualnych przedmiotach krocie, a 2023 rok był szczególnie dla firmy opłacalny. To tak naprawdę pieniądze za nic, bo firma skupia się tylko na wypuszczania cyfrowych dóbr, a gracze i tak się na nie rzucają.

CS:GO zarobił dla Valve miliardy

Prawie okrągły miliard dolarów trafił do Valve od spragnionych otwierania skrzynek graczy. Ci dosłownie nieustannie rzucają się na nowe case’y, przedmioty i skiny. Najbardziej lukratywnym biznesem amerykańskiej korporacji jest oferowanie nowych skrzynek, czyli paczek zawartości. W środku gracze mogą znaleźć różne cyfrowe elementy ozdobne do gry, jak m.in. skiny do broni, naklejki czy graffiti. Aby je jednak otworzyć, trzeba posiadać klucze, które kosztują prawdziwe pieniądze.

W ciągu 2023 roku cena za skrzynki łącznie została podniesiona o około 178%. Oznacza to, że gracze otworzyli ponad 400 milionów skrzynek w grze, co daje ponad 980 milionów dolarów zysku dla Valve. Jednoznacznie pokazuje to, że CS:GO to nie tylko żyła złota firmy, ale jednocześnie gigantyczne cyfrowe przedsięwzięcie i biznes, z którym mało kto może się liczyć.

Po ponad 10 latach obecności na rynku, Counter-Strike nadal cieszy się gigantyczną popularnością. Ta poszybowała w górę we wrześniu ubiegłego roku, gdy na świat wyszedł CS2. Nowa wersja gry przedstawiła parę kluczowych zmian w rozgrywce czy grafice, ale przede wszystkim spowodowała, że popularność znów wystrzeliła. Co ciekawe, najbardziej opłacalną dla Valve skrzynką było Dreams and Nightmares case, które zarobiła aż 126,3 mln dolarów.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie