Poznaliśmy czas jaki spędzimy przy kampanii w nowej grze twórców Lords of the Fallen

Dowiedzieliśmy się także w jakiej rozdzielczości The Surge śmigać będzie na konsolach.

Orientacyjna ilość godzin potrzebna do ukończenia The Surge oscylować będzie w granicach od 15 do 25 godzin. Rzecz jasna wiele zależy od naszego stylu gry, jeśli lubujecie się w odkrywaniu wszystkich sekretów jest pewne, że zbyt szybko nie odejdziecie od platformy. Prawdopodobne jest jednak, iż i tak pojawią się głosy niezadowolenia wśród potencjalnych klientów, którzy oczekiwaliby, że tytuł RPG zapewni dłuższą zabawę.

Co zaś się tyczy rozdzielczości to standardowo 1080p zapewni PS4, na sprzęcie Microsoftu pozycja działać będzie natomiast w 900p. Poinformowano przy tym, że The Surge wykorzysta biblioteki Pysx, co zapewnić ma spektakularne wrażenia wizualne.

Rzut oka na kolejną grę współtwórców Lords of the Fallen. Jest krwawo

The Surge jest tytułem z kategorii soulsopodobnych, choć tym razem przeniesiemy się nie do zamczysk, a do futurystycznych faktorii. Klimat? Bez zmian – ciężki i mroczny.

To, co można zaobserwować na gameplay’u (niestety z komentarzem w języku niemieckim), to przede wszystkim kawał porządnej gry action-RPG. Animacje wyglądają nieźle, krwawe finishery (dodajmy, że ciosami można odcinać wrogom kończyny) – co najmniej atrakcyjnie, a zwolnione tempo włączające się przy udanych unikach tylko dodaje akcji wyrazu.

Premiera The Surge wstępnie zaplanowana jest na początek 2017 roku. Zagramy na PC, PS4 i XOne.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.