Powstała nowa polska drużyna Counter-Strike

X-kom założył nową drużynę CS:GO. Poznaliśmy skład zespołu, który szykuje się na podbój sceny e-sportowej.

X-kom tworzy własny team gamingowy specjalizujący się w Counter-Strike: Global Offensive. Trzonem formacji x-kom team będą zawodnicy należący do tej pory do drużyny Venatores. Dołączając do profesjonalnej organizacji, team ma szansę wstrząsnąć nie tylko polską sceną e-sportową.

E-sport to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi rozrywki na świecie. Jeszcze kilka lat temu uznawany za subkulturę, dziś stanowi dyscyplinę, której popularność rośnie w zawrotnym tempie. Z formy spędzania wolnego czasu, gaming urósł do rangi dziedziny sportu, która interesuje coraz szerszą grupę ludzi. Według szacunków liczba entuzjastów rozgrywek w 2018 roku może wynieść na świecie nawet 165 milionów. Ten potencjał dostrzegł Michał Świerczewski, właściciel firmy x-kom. Decydując się na powołanie organizacji

Gaming od zawsze był częścią DNA firmy. Utworzenie własnego teamu, walczącego w barwach x-kom to realizacja marzenia x-kom o własnej e-sportowej drużynie, a zarazem sentymentalny powrót do przeszłości.

Idea własnego teamu gamingowego narodziła się kilka lat temu, choć sami gramy w Counter-Strike właściwie od początku istnienia sklepu – mówi Michał Świerczewski, właściciel firmy x-kom. – Wiemy, jak kosztowne może być skompletowanie ekwipunku: komputera, monitora, do tego odpowiednich akcesoriów, odpowiadających danej grze. Będąc właścicielem, a zarazem sponsorem strategicznym drużyny x-kom team, możemy wyposażyć graczy w zaawansowany sprzęt. Taki, który spełni wymagania gier oraz oczekiwania zawodników – dodaje.

Wybór teamu Venatores przez x-kom nie był przypadkowy. Firma rozpoczęła monitorowanie polskiej sceny e-sportowej, szukając prężnego i ambitnego teamu. Mieszanki doświadczenia z młodością. W tym czasie Venatores posiadało już sporo osiągnięć na koncie. Mieli też pomysł na rozwój oraz ambicje, by sięgać po więcej. Efektem współpracy jest powołanie do życia nowej organizacji: x-kom team. Obecnie obejmuje jedną formację: Counter-Strike: Global Offensive, składającą się z sześciu zawodników: Krzysztofa “Goofy”ego” Górskiego, Patryka “Ponczka” Witesa, Michała “Soona” Wójcickiego, Krzysztofa “Starka” Lewandrowskiego, Karola “Tecka” Kapczyńskiego i będącego aktualnie na wypożyczeniu Patryka “Patitka” Fabrowskiego. W składzie teamu znajduje się również doświadczony sztab trenerski. Za kompletowanie zespołu odpowiadał Ernest Ziółkowski, który jednocześnie będzie sprawować funkcję menagera zespołu.

Źródło: x-kom

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.