Polskie studio podało datę premiery gry MouseCraft

Gra logiczna utrzymana w zabawnej konwencji opowiada o myszach, którym pomagamy zdobyć ser.

Tytuł pojawi się na PC, PS4, PS3 oraz PS Vicie 9 lipca. Produkcja od Crunching Koalas łączy elementy charakterystyczne dla Tetrisa i serii Lemmings. Zasady opierają się na układaniu klocków w takich miejscach na planszy, by sympatyczne zwierzątka były w stanie dotrzeć do upragnionego celu jakim jest przysmak. Rzecz jasna zadanie to nie należeć będzie do najprostszych. Początkowe poziomy z 200 plansz jakie przygotowali twórcy nie są specjalnie wymagające, z czasem jednak poprzeczka zostanie podniesiona wyżej.


MouseCraft zawierać będzie dwa tryby rozgrywki. Pierwszy z nich Arcade nagradzać będzie przede wszystkim za szybkie tempo działania i refleks. Puzzle z kolei to jak sama nazwa wskazuje łamigłówki, nad którymi trzeba będzie posiedzieć nieco dłużej, nie musząc z kolei przejmować się upływającym czasem.

Warto nadmienić, że tytuł powinien przyciągnąć zarówno młodsze grono odbiorców jak i starych wyjadaczy. Kreskówkowa oprawa graficzna zachęci do główkowania dzieciaki, natomiast gracze z dłuższym stażem powinni sobie przypomnieć staroszkolne serie (m.in. Lemmings) przy których spędzali przed laty całe godziny.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 Shares
Share
+1
Tweet