Polski game dev solidaryzuje się z Ukrainą. Kolejne studia przekazują astronomiczne sumy

polskie studia growe -flaga Ukrainy - CD Projekt RED - Techland
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Kolejne studia ruszyły za 11 bit studios, które wyszło z inicjatywą przekazania pieniędzy, by wesprzeć Ukrainę. Wśród studiów, które zobligowały się pomóc, można wskazać m.in. CD Projekt RED oraz Techland.

W piątek informowałem o inicjatywie twórców This War of Mine, którzy postanowili przeznaczyć wszelkie pieniądze zebrane w tydzień od ogłoszenia na Ukraiński Czerwony Krzyż. Jak się okazuje, z podobnym pomysłem wyszło w kolejnych dniach kilka następnych studiów z naszego kraju. Poniżej zamieszczam listę tychże firm i ich wpisy na Twitterze, z których możecie dowiedzieć się szczegółów na temat gier podlegających tej szlachetnej akcji charytatywnej.

To nie koniec pomocy ze strony polskiej sceny tworzenia gier. Jedne z największych firm game devowych w Polsce, CD Projekt RED i Techland, przekazały po 1 000 000 zł Polskiej Akcji Humanitarnej w celu przekazania wsparcia Ukrainie.

Jeśli znacie inne tego typu inicjatywy, zachęcam do podzielenia się z nimi w komentarzu pod tym tekstem lub we wpisie na Facebooku. Po uzyskaniu odpowiednich informacji zaktualizuję post o kolejne linki.


Aktualizacja #1

Bydgoskie Huuuge Games również przekazało 1 000 000 zł na pomoc Ukrainie. Link do szczegółów.

Whitemoon Games również przekazało na 80 000 zł. Link do szczegółów.


Aktualizacja #2

Red Limb Studio dołącza do pomocy. Firma zobowiązała się przekazać 100% swoich wpływów zebranych w ciągu najbliższych 30 dni ze sprzedaży swojej najnowszej gry na pomoc Ukrainie. Link do szczegółów.


Aktualizacja #3

Whitemoon Games podzieliło się kolejnym tweetem. Kwota, którą polskie studio przekaże w ramach pomocy Ukrainie, wynosi obecnie 130 000 zł. Link do szczegółów.


Aktualizacja #4

Bloober Team oferuje płatne staże Ukraińcom mającym doświadczenie w branży, którzy przyjechali do Polski. Krakowska firma zaoferuje pomoc w dopełnieniu wszystkich formalności, w tym znalezieniu zakwaterowania. Link do szczegółów.

Ten Square Games również przekazało 1 000 000 zł w ramach pomocy Ukrainie. Pieniądze zostaną rozdzielone wśród wielu organizacji pomagających Ukraińcom. Link do szczegółów.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie