Płotka z Wiedźmina dostała darmową mini-grę od CD Projektu

CD Projekt - maskotka studia
Mobile Newsy

Nowy Wiedźmin najpewniej jest odległy o kilka ładnych lat, ale CD Projekt nie zamierza skazywać fanów marki na nudę i brak gier nawiązujących do marki. Właśnie wydano produkcję z Płotką w roli głównej. Serio.

Oczywiście nie jest to pełnoprawna gra jak Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści czy Gwint, ale coś znacznie mniejszego. Roach Race, bo tak nazywa się świeżo wydany tytuł, to gra mobilna z gatunku endless runner, w której wcielamy się – a jakże – w konia zwanego Płotka uciekającego przed pewnym białowłosym jegomościem. Gameplay jest prosty, dość klasyczny, ale może bawić.

Gra Roach Race (w polskiej wersji sklepów Bieg przez Płotki) jest dostępna w Google Play oraz Apple App Store. Dodatkowo możecie sprawdzić ją w samym Cyberpunku 2077 poprzez udanie się do miejsca z automatami arcade.

Co ciekawe, Roach Race nie jest wcale nowym pomysłem. Mini-gierka została wymyślona dużo wcześniej i umieszczono ją w Cyberpunk 2077 jako easter egga nawiązującego do Dziekiego Gonu. Urocza ciekawostka, nieprawdaż?

Przypominam, że Cyberpunk 2077 otrzymał wczoraj zupełnie nową aktualizację z wieloma nowościami. Zapowiedziano również pierwsze duże rozszerzenie zatytułowane Phantom Liberty – więcej szczegółów znajdziecie w tym artykule.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie