Polskie Inner Chains z datą premiery. Horror połączony z shooterem

Mrok wylewa się z nowego zwiastuna.

IMGN.PRO wraz z Telepaths’ Tree z dumą ogłaszają pecetową datę premiery Inner Chains – połączenia horroru i FPS-a, działającego na silniku Unreal Engine 4. Nowy zwiastun filmowy odzwierciedla niezwykłość uniwersum gry, przesiąkniętego gęstym, mrocznym klimatem inspirowanym surrealistyczną sztuką.

Bez ingerencji człowieka natura zaczęła zawłaszczać to, co przed latami zostało jej odebrane. W pogoni za doskonałością upodobniła się do porzuconych tworów i zdobyczy technologicznych, dając początek biomechanicznym bytom i zmieniając rzeczywistość nie do poznania. Już 20 kwietnia na PC sam będziesz mógł doświadczyć tego dusznego, surowego świata na własnej skórze. Świata, który nie przypomina niczego, co do tej pory widziałeś. Gra będzie dostępna na Steam w cenie €19.99 / $19.99 / £17.99.

Wersje na PS4 i Xbox One trafią do sprzedaży w przyszłości.

Twórcy zaprezentowali swoją surrealistyczną wizję artystyczną, zanurzoną w intensywnej, sugestywnej atmosferze, w najnowszym zwiastunie filmowym prezentującym Inner Chains. Trailer powstał w studiu produkcyjnym Orka, które na co dzień współpracuje z wieloma uznanymi firmami z Polski i zagranicy. Cinematic trailer do Inner Chains jest pierwszą tego typu produkcją w studiu. Tutaj powstał koncept animacji, jej scenariusz, aż po finalny obraz. Sam proces animacji, po zaakceptowaniu storyboardu zajął dwa i pół miesiąca. Animacji niełatwej w odbiorze, pełnej odniesień i stanowiącej zagadkową metaforę.

Do współpracy przy tworzeniu tekstów został zaproszony Krzysztof Azarewicz, który jest także wpółautorem dialogów w samej grze. Narratorem trailera jest Tomasz „Orion” Wróblewski – muzyk, wokalista i basista zespołu Behemoth.

O Inner Chains

Jesteś mieszkańcem tego świata, zindoktrynowanym przez nauki Rządzącej Kasty. Masz jeden cel – dotrzeć do mitycznego miejsca zwanego Ostatnia Nadzieja. Wybierzesz się w podróż, lecz wkrótce stanie się jasne, że w tym dziwnym świecie nic nie jest takie, jak wydawało się na początku. Walcz o przetrwanie, zmierz się z wrogą fauną i florą, przezwycięż swoje słabości, bądź czujnym obserwatorem, a odkryjesz swoją rolę i niezwykłe sekrety otaczającego cię uniwersum. To, czy przetrwasz, w pełni zależy od twojego zmysłu obserwatora, dobrego refleksu, właściwej oceny wydarzeń i wykorzystywania otoczenia na swoją korzyść.

Zapomniane ruiny i jaskinie w górach, tajemniczy las wypełniony niebezpiecznymi stworzeniami i roślinami, które tylko czekają by pozbawić cię życia. Liczne majestatyczne świątynie opanowane przez Rządzącą Kastę również skrywają swe mroczne tajemnice – możesz je odkryć, zagłębiając się w świat Inner Chains, odwiedzając wszystkie te miejsca, poznając ich historię i uzbrajając się w wiedzę, która pomoże ci w ostatecznej walce z wrogiem.

GŁÓWNE CECHY GRY:

  • Interakcja między bronią, jej użytkownikiem i otoczeniem
  • Mroczny, biomechaniczny świat, w którym fauna i flora tylko czekają na najdrobniejsze potknięcie bohatera
  • Surrealistyczna oprawa graficzna
  • Śmiertelnie niebezpieczni przeciwnicy
  • Niezwykłe lokacje z unikalnymi historiami
  • Gęsta, sugestywna atmosfera terroru, spotęgowana muzyką
  • Przygoda z mrożącą krew w żyłach historią w tle

Źródło: materiał producenta, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.