Polski Green Hell z opóźnioną premierą fabuły, ale na nowej wersji silnika

Studio Creepy Jar ogłasza, że planowana na przełom zimy i wiosny tego roku premiera pełnej wersji Green Hell wraz z trybem fabularnym, została przesunięta na lato 2019.

Mając na względzie ogromny sukces wypuszczonych dotychczas aktualizacji zespół podjął decyzję, by poświęcić nieco więcej czasu na dopracowanie najważniejszego dodatku do gry, co pozwoli zapewnić mu możliwie najlepszą jakość.

Creepy Jar zamierza również przenieść Green Hell na nową wersję silnika. Unity w wersji 2018 pozwoli na lepszą optymalizację tej ogromnej produkcji oraz zapewni ciekawsze doświadczenia płynące z nadchodzących rozszerzeń – w tym trybu fabularnego. Ponadto studio szykuje obszerną rozbudowę mapy oraz wprowadzenie nowych rodzajów przeciwników. Creepy Jar nadal pozostaje w kontakcie ze swoją społecznością i planuje kolejne poprawki, bazując na opiniach i sugestiach graczy.

W międzyczasie zespół przygotowuje również kolejne rozszerzenie o nazwie „Mud Update”, które zadebiutuje w grze w ciągu najbliższych tygodni. Aktualizacja wprowadzi do gry zestaw nowych przedmiotów oraz nowe budynki i elementy, których materiałem budulcowym jest błoto. Jest to kolejny z dodatków wprowadzonych przez Creepy Jar z myślą o graczach. Więcej informacji o „Mud Update” pojawi się już niebawem.

Główne cechy gry:

  • Realistyczny symulator przetrwania – Green Hell kładzie ogromny nacisk na realizm zarówno w obrębie świata przedstawionego jak i rozgrywki. Wszystko, co gracz wytworzy lub zbuduje, może okazać się niezbędne podczas walki o przetrwanie. Mechaniki gry były konsultowane ze specjalistami w tej dziedzinie. W lasach amazońskich zagrożenie czai się na każdym kroku!
  • Thriller psychologiczny – Budzisz się pośrodku Amazonii i nie pamiętasz niczego ze swojej przeszłości. W takiej sytuacji własne lęki i niepokoje mogą okazać się twym największym wrogiem.
  • Lasy Amazonii tętniące życiem – Twórcy włożyli dużo wysiłku, by z ogromną dbałością o szczegóły odtworzyć malownicze scenerie amazońskich lasów. To egzotyczne i niebezpieczne miejsce wypełnione jest po brzegi drapieżnikami, trującymi roślinami, a na każdym kroku czają się zagrażające życiu choroby i infekcje.
  • Zbadaj swoje ciało – Śmierć czai się na każdym kroku. Również w twoim ciele! Walcz o przetrwanie dbając o swój stan zdrowia, chroniąc się przed chorobami oraz pozbywając się pasożytów.

Źródło: informacja prasowa

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.