Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Polski survival Green Hell od byłych pracowników Techlandu dzisiaj ma swój debiut

Dziś premiera gry GREEN HELL warszawskiego, niezależnego studia Creepy Jar. Tytuł stworzony przez byłych pracowników Techlandu w pierwszej kolejności trafi do SteamEarly Access. Cena gry została ustalona na 19,99 USD.

Pierwszoosobowy symulator przetrwania Green Hell od niezależnego studia składającego się z założycieli i byłych pracowników Techland Warszawa (odpowiedzialnych za stworzenie m.in. DyingLight, Dead Island, Nail’d) już dzisiaj ukaże się w wersji Early Access na komputery PC za pośrednictwem platformy Steam.

Podczas rozgrywki gracze będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności przetrwania w niezbadanych rejonach lsów Amazonii. Zostaną tam wystawieni na rozliczne niebezpieczeństwa, od trudnych warunków lasów tropikalnych po dzikich mieszkańców, którym będą musieli stawić czoła w desperackiej walce o przetrwanie.

Premiery gier na obecny tydzień. 10 najciekawszych propozycji na koniec wakacji

W Early Access gracze uzyskają dostęp do dużej części finalnej wersji mapy, na której przyjdzie im się zmierzyć z wieloma gatunkami niebezpiecznych zwierząt oraz gdzie będą musieli nauczyć się inspekcji ciała w poszukiwaniu infekcji i zakażeń pasożytniczych. Dodatkowo będą mogli poczuć przedsmak Trybu Story dzięki fabularnemu tutorialowi, który uchyli rąbka tajemnicy na to, co czekać ich będzie w pełnej wersji gry.

Twórcy gry kładą szczególny nacisk na realizm, zarówno tworzonego świata jak i mechanik rozgrywki. Główny bohater, aby przeżyć będzie musiał poznać zarówno typowe techniki przetrwania jak i indiańskie metody życia w Amazonii. Las Amazoński nie jest typowym „lasem”. Tutaj zagrożenie dosłownie pełza pod skórą.

Psychika jest najważniejszym elementem przetrwania. Główny bohater budząc się w środku dżungli amazońskiej bez jakiejkolwiek wiedzy na temat tego jak się tam znalazł lub jak ma się wydostać, będzie musiał zmierzyć się z największym wyzwaniem swojego życia: stawieniem czoła swoim słabościom i strachom.

Równie wiele wysiłku zostało włożone w szczegółowe odtworzenie realiów dżungli amazońskiej. W tym egzotycznym środowisku nie ma miejsca na błędy, zagrożenie czai się na każdym rogu, poczynając od dzikich zwierząt, przez trujące rośliny na chorobach i infekcjach kończąc. Niemalże wszystko ma tutaj jeden cel: doprowadzić bohatera do przedwczesnej śmierci. Gracz może oczywiście przeciwdziałać temu m.in. dzięki szczegółowemu systemowi inspekcji ciała. W tym tropikalnym lesie panuje jedna zasada: albo zadbasz sam o siebie, albo zginiesz. Nie ma trzeciej opcji.

Studiu zależy na zbudowaniu silnej społeczności aktywnie uczestniczącej w procesie tworzenia i ulepszania tytułu. Zdając sobie sprawę z podejścia graczy do Early Access, deweloperzy uspokajają, że nie będzie on trwał w nieskończoność i podkreślają, że będzie można spodziewać się premiery finalnej wersji gry jeszcze w tym roku.

Twórcy mają zamiar nieprzerwanie aktualizować GREEN HELL w okresie między wczesnym dostępem a pełną wersją gry.

Źródło: materiał producenta

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 59 reviews)
Excellent44%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible49%