Polski survival Green Hell od byłych pracowników Techlandu dzisiaj ma swój debiut

Polski survival Green Hell od byłych pracowników Techlandu dzisiaj ma swój debiut
Newsy PC

Dziś premiera gry GREEN HELL warszawskiego, niezależnego studia Creepy Jar. Tytuł stworzony przez byłych pracowników Techlandu w pierwszej kolejności trafi do SteamEarly Access. Cena gry została ustalona na 19,99 USD.

Pierwszoosobowy symulator przetrwania Green Hell od niezależnego studia składającego się z założycieli i byłych pracowników Techland Warszawa (odpowiedzialnych za stworzenie m.in. DyingLight, Dead Island, Nail’d) już dzisiaj ukaże się w wersji Early Access na komputery PC za pośrednictwem platformy Steam.

Podczas rozgrywki gracze będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności przetrwania w niezbadanych rejonach lsów Amazonii. Zostaną tam wystawieni na rozliczne niebezpieczeństwa, od trudnych warunków lasów tropikalnych po dzikich mieszkańców, którym będą musieli stawić czoła w desperackiej walce o przetrwanie.

Premiery gier na obecny tydzień. 10 najciekawszych propozycji na koniec wakacji

W Early Access gracze uzyskają dostęp do dużej części finalnej wersji mapy, na której przyjdzie im się zmierzyć z wieloma gatunkami niebezpiecznych zwierząt oraz gdzie będą musieli nauczyć się inspekcji ciała w poszukiwaniu infekcji i zakażeń pasożytniczych. Dodatkowo będą mogli poczuć przedsmak Trybu Story dzięki fabularnemu tutorialowi, który uchyli rąbka tajemnicy na to, co czekać ich będzie w pełnej wersji gry.

Twórcy gry kładą szczególny nacisk na realizm, zarówno tworzonego świata jak i mechanik rozgrywki. Główny bohater, aby przeżyć będzie musiał poznać zarówno typowe techniki przetrwania jak i indiańskie metody życia w Amazonii. Las Amazoński nie jest typowym „lasem”. Tutaj zagrożenie dosłownie pełza pod skórą.

Psychika jest najważniejszym elementem przetrwania. Główny bohater budząc się w środku dżungli amazońskiej bez jakiejkolwiek wiedzy na temat tego jak się tam znalazł lub jak ma się wydostać, będzie musiał zmierzyć się z największym wyzwaniem swojego życia: stawieniem czoła swoim słabościom i strachom.

Równie wiele wysiłku zostało włożone w szczegółowe odtworzenie realiów dżungli amazońskiej. W tym egzotycznym środowisku nie ma miejsca na błędy, zagrożenie czai się na każdym rogu, poczynając od dzikich zwierząt, przez trujące rośliny na chorobach i infekcjach kończąc. Niemalże wszystko ma tutaj jeden cel: doprowadzić bohatera do przedwczesnej śmierci. Gracz może oczywiście przeciwdziałać temu m.in. dzięki szczegółowemu systemowi inspekcji ciała. W tym tropikalnym lesie panuje jedna zasada: albo zadbasz sam o siebie, albo zginiesz. Nie ma trzeciej opcji.

Studiu zależy na zbudowaniu silnej społeczności aktywnie uczestniczącej w procesie tworzenia i ulepszania tytułu. Zdając sobie sprawę z podejścia graczy do Early Access, deweloperzy uspokajają, że nie będzie on trwał w nieskończoność i podkreślają, że będzie można spodziewać się premiery finalnej wersji gry jeszcze w tym roku.

Twórcy mają zamiar nieprzerwanie aktualizować GREEN HELL w okresie między wczesnym dostępem a pełną wersją gry.

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie