Podwójne uderzenie Sonic Boom na konsolach Nintendo. Pierwszy gameplay!

Podwójne uderzenie Sonic Boom na konsolach Nintendo. Pierwszy gameplay!
3DS Newsy PlanetaTV Wii U
sonic-boomKolejna gra traktująca o przygodach najszybszego jeża na świecie powstaje na 3DS-a oraz Wii U. Czym będą się różniły obie edycje? Przy okazji prezentujemy pierwszy gameplay dla wersji na dużą konsolę.
Edycja na konsolę stacjonarną zostanie zatytułowana Sonic Boom: Rise of Lyric, a na handhelda Sonic Boom: Shattered Crystal. Nie na tym polegać ma oczywiście kluczowa odmienność między grami. Chodzi o model rozgrywki. Kupując grę na Wii U dostaniemy etapy charakterystyczne dla trójwymiarowych gier platformowych. Rise of Lyric zapowiada się na typowe action-adventure, gdzie najważniejszy jest refleks oraz prędkość. Za wersję na konsolę stacjonarną odpowiada studio Big Red Button, które założyli kilka lat temu byli pracownicy Naughty Dog. Decydując się na Sonic Boom: Shattered Crystal, czyli edycję na małego 3DS-a, dostaniemy całkiem inny produkt. Etapy, po których przyjdzie nam poskakać, będą bliższe klasycznym tytułom Sonic the Hedgehog. Będzie to platformówka przeplatana różnymi zagadkami. Pracuje nad nią studio Sanzaru Games. Znamy ich choćby z dobrze przyjętej przez graczy Sly Cooper: Thieves in Time.

Sonic Boom to również wizualne odświeżenie naszych bohaterów

Dodatkowo, odkrywając sekrety w wersji gry na 3DS-a, będziemy mogli odblokować ukrytą zawartość w edycji na Wii U. Wystarczy skomunikować obie konsole poprzez Wi-Fi. Obie edycje gry pozwolą nam wcielić się nie tylko w niebieskiego jeża. Sonic będzie wspierany przez swoich przyjaciół: Tailsa, Knucklesa, Amy oraz Sticksa. Premierę gier przewidziano na jesień tego roku. Więcej szczegółów poznamy zapewne podczas czerwcowych targów E3.

Sonic Boom: Rise of Lyric - pierwszy gameplay

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie