Płonące Strzały w War Thunder

Sporo zmian w produkcji. Zobaczcie co dokładnie.

Gaijin Entertainment ogłosiło, że dzisiejsza aktualizacja gry War Thunder oznaczona numerem 1.59 i zatytułowana jako „Płonące Strzały”, wprowadza do gry 4 całkowicie nowe czołgi uzbrojone w sterowane przez gracza przeciwpancerne pociski rakietowe. Rakiety wprowadzają do bitew naziemnych w War Thunder niszczycielskie środki na krótki i daleki dystans, rozszerzając tym samym liczbę strategii oraz taktyk, które gracz może zastosować w pojedynku ze swoim przeciwnikiem. Debiutujący rodzaj uzbrojenia trafi na wyposażenie do wszystkich dostępnych w grze nacji.

Wśród czterech pojazdów wyekwipowanych w rakiety przeciwpancerne znajduje się sowiecki IT-1, pierwszy i ostatni czołg radzieckiej produkcji pozbawiony głównego działa oraz wyposażony wyłącznie w pociski rakietowe. Drugim wehikułem jest niemiecki Raketenjagdpanzer-2, słabo opancerzona, szybka i mobilna przeróbka działa samobieżnego uzbrojonego w podwójną wyrzutnię rakiet. Do amerykańskiej zbrojowni trafi znany z wojny w Wietnamie lekki czołg M551 „Sherdian” z armatowyrzutnią 152mm, umożliwiającą strzelanie zarówno pociskami standardowymi, jak i rakietowymi. Brytyjskie drzewko technologiczne zasili eksportowa wersja Centuriona III – szwedzki Strv 81, uzbrojony w potężne działo oraz trzy rakiety SS.11 zdolne przebić pancerz każdego pojazdu dostępnego w grze War Thunder.


„Płonące Strzały” w grze War Thunder wprowadzają do rozgrywki także dwie nowe mapy. Pierwszą z nich jest Port w Noworosyjsku ulokowany nad Morzem Czarnym i przeznaczony do bitew łączonych. Druga plansza o wymiarach 128 na 128 kilometrów – umiejscowiona w okolicach wybrzeży Anglii i Francji, nad kanałem La Manche oddzielającym oba te państwa – stworzona została z myślą o bitwach powietrznych samolotów. Projektując mapę Noworosyjska, deweloperzy z Gaijin Entertainment zadbali o staranne dopracowanie wszystkich szczegółów, tworząc planszę bazującą na materiałach archiwalnych, w tym na zdjęciach ze zwiadu lotniczego oraz kronikach filmowych pochodzących z tamtego okresu. Rosyjski port umożliwia prowadzenie rozgrywki na wiele sposobów, od zdecydowanych ataków szerokimi alejkami szybko przełamującymi linię obrony wroga, po bawienie się w „kotka i myszkę” wśród nadmorskich ruin.

Nowa aktualizacja dodaje do gry również łącznie 25 nowych pojazdów, które trafiają na wyposażenie wszystkich pięciu nacji występujących w grze. Dzięki dzisiejszemu rozszerzeniu całkowita liczba pojazdów dostępnych w grze wynosi ponad 700 maszyn! USA otrzymało pojazd pływający LVT(A)1 oraz czołg T29, Brytyjczycy pozyskali bombowiec Halifax B.IIIi i jednomiejscowy samolot myśliwsko-szturmowy Wyvern S.4. Do niemieckiego drzewka technologicznego dołączyło samobieżne działo przeciwpancerne zwane potocznie Sturer Emil oraz nocny myśliwiec He-219 A7. Sowieci od dziś mogą posługiwać się odrzutowcem Yak-30 oraz dwoma nowymi działami samobieżnymi. Japończycy otrzymali natomiast łącznie trzy nowe samoloty, w tym N1K1Ja i N1K2.

Źródło: Materiał wydawcy

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

10 Shares
Share10
+1
Tweet