PlayStation czekają zmiany. Firma wspomina o przejęciach i multiplatformowości

PlayStation - nowe gry, kolaż grafik z najróżniejszymi bohaterami z gier
Newsy PS4 PS5

PlayStation podzieliło się nowymi informacjami dotyczącymi swojej strategii. W planach są spore inwestycje, w tym oczywiście przejęcia.

CFO firmy, Hiroki Totoki, potwierdził plany na usprawnienie zdolności deweloperskich PS Studios. Sony najwyraźniej chce, aby większe zespoły produkowały więcej gier – zaplanowano już konkretne inwestycje. Potwierdzono również, że każda możliwość przejęcia kolejnego studia będzie rozpatrywana, a firma nie zamierza rezygnować z zakupów nowych zespołów. Ogłoszenia następnych przejęć z pewnością są w drodze.

Choć Niebiescy wciąż będą współpracować z zewnętrznymi studiami, priorytetem pozostają zespoły first-party. Właśnie dlatego zdecydowano się na dodatkowe inwestycje i przejęcia.

Jeśli chodzi o gry same w sobie, CEO firmy, Kenichiro Yoshida, wspomniał o przejęciu Bungie, które mocno wpłynęło na podejście Sony do produkcji gier-usług. Twórcy Destiny wyjaśnili, że stale rozwijane produkcje należy tworzyć w ścisłej interakcji ze społecznością graczy. Yoshida wspomniał, że Sony ma w tym sektorze sporo do nauki i przypomniał o planach na wydanie wielu gier-usług w ciągu najbliższych kilku lat.

Przejęcie Bungie jest też sporym krokiem w stronę multiplatformowości PlayStation. Choć nie ujawniono szczegółów strategii rozwoju na platformach innych niż PS4 i PS5, spodziewałbym się kolejnych portów na PC i gier na urządzenia mobilne.

PlayStation planuje też stale zwiększać wartość swoich marek poprzez rozwijanie ich w sektorach innych niż gaming. Kenichiro Yoshida przypomniał, że Sony przygotowuje wiele filmów i seriali bazujących na znanych i lubianych IP.

Źródło: TwinFinite

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie