Kogo może kupić PlayStation? Analitycy wskazują konkretne firmy

PlayStation Studios - grafika
PS4 PS5

PlayStation mogłoby odpowiedzieć ciężkim ogniem na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Paru analityków wypowiedziało się na temat możliwych dalszych ruchów Sony.

Analitycy z Enders Analysis twierdzą, ze „ulubioną” opcją Sony mogłoby być Electronic Arts – czytamy w artykule The Hollywood Reporter. Choć byłoby to ogromne i mocno zmieniające rynek przejęcie, nie tylko na nie mogłoby zdecydować się PlayStation.

Kapitalizacja EA wynosi ponad 36 miliardów dolarów. Sony mogłoby zdecydować się też na tańszego giganta, na przykład posiadającą między innymi Grand Theft Auto firmę Take-Two z kapitalizacją na poziomie 18 miliardów. Zdaniem analityków możliwym typem jest też Ubisoft z kapitalizacją wynoszącą około 6 miliardów dolarów.

Wszystkie trzy wymienione opcje to jednak efekty gdybań. Na razie Sony nie chwali się swoimi planami na przejęcia.

Możliwe też, że każdym z tych gigantów zainteresują się najwięksi przedstawiciele branży technologicznej. Wszystko po to, aby dołożyć sensowne marki do swoich metaverse.

Nie jest nierozsądne twierdzenie, że wydawcy gier są atrakcyjnymi kandydatami do fuzji i przejęć dla dużych firm technologicznych, które mają możliwości finansowe, aby urzeczywistnić metaverse, ale być może nie mają gotowych marek lub kluczowych kompetencji w produkcji treści do gier, które będą wymagane do masowej akceptacji rynku.

– komentuje Clay Griffin dla The Hollywood Reporter

Jak będą przebiegać kolejne przejęcia w branży gier? Na ten temat możemy tylko gdybać. Konsolidacja w gamingu jest nieunikniona, a ostatnie decyzje Microsoftu zdają się zapowiadać, że będzie ona coraz bardziej zauważalna.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie