Kolejne duże przejęcia w branży gier są „w końcowej fazie”

PlayStation Xbox - przejęcia
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Pod koniec stycznia PlayStation przejęło słynne studio Bungie. Jednocześnie Sony zapowiedziało, że zamierza dokonać kolejnych zakupów. Podobne plany mają mieć inne duże firmy związane z gamingiem.

Twórca The Game Awards, Geoff Keighley, twierdzi, że wkrótce finalizacji ma doczekać się kilka innych dużych przejęć. Keighley miał otrzymać takie informacje od wielu przedstawicieli branży, więc zdecydowanie coś jest na rzeczy.

Słyszałem od wielu osób: Jak można podejrzewać, jest jeszcze kilka innych dużych transakcji dotyczących gier wideo w końcowej fazie negocjacji. Zapowiada się ciekawy rok!

– napisał Geoff Keighley na Twitterze

Ostatnie miesiące były bardzo, ale to bardzo intensywne pod względem przejęć studiów przez większe firmy z branży. Microsoft przejął Activision Blizzard, Sony zgarnęło Bungie, CD Projekt RED przyłączyło do siebie The Molasses Flood, a Netflix kupił twórców Oxenfree.

Nie ulega wątpliwości, że prawie każdy z gigantów gamingu rozważa lub planuje dalsze inwestycje w kolejne studia. Jeśli chodzi o absolutne pewniaki, szef PlayStation jasno stwierdził, że firma planuje kolejne przejęcia. Zapewne podobne podejście ma Microsoft, a o przejmowaniu kolejnych firm wspomina też Electronic Arts.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie