PS VR 2 - kontroler od boku
0 komentarzy

Tagi: ,

Analityk przewiduje datę premiery PlayStation VR2. Może nastąpić zaskakująco szybko

Ming-Chi Kuo to dość popularny analityk związany z branżą technologiczną. Jego zdaniem PlayStation VR2 może zadebiutować na rynku dość szybko.

Analitycy nie zawsze przewidują wszystko dobrze, ale Ming-Chi Kuo raczej rzadko się myli.

PlayStation VR2 – data premiery okiem analityków

Niedawno Sony zrobiło coś, dzięki czemu zastój w branży spowodowany świętami i Nowym Rokiem się zakończył. Zapowiedziano bowiem PS VR2, czyli nową wersję gogli wirtualnej rzeczywistości dla PlayStation 5. Jakby tego było mało – pochwalono się również konkretami związanymi ze specyfikacją.

Nowe gogle imponują osiągami, ale Sony nie kwapiło się do zdradzenia daty ich premiery. Logicznym byłoby zakładać, że nastąpić ona może pod koniec bieżącego roku. Idealnie na sezon gwiazdkowy, bo zazwyczaj wtedy wychodzi tego typu sprzęt. Okazuje się jednak, że możemy być bliżsi możliwości ich nabycia, niż zakładaliśmy.

Branżowy analityk Ming-Chi Kuo z TF International Securities najmocniej związany jest z Apple. Gigant z Cupertino również przymierza się do podboju rynku VR, dlatego zwraca uwagę na konkurencję. A ta jest dość silna – Facebook ma swojego Oculusa i nadchodzący Project Cambria zaś Sony zapowiedziało właśnie drugą wersję PlayStation VR.

Z tego względu Ming-Chi przewiduje, iż Sony może przygotowywać się do premiery wyznaczonej rzekomo już na drugi kwartał 2022 roku, czyli w kwietniu, maju lub czerwcu. Analityk ma swoje źródła w kontaktach związanych z łańcuchem dostaw podzespołów. Firmy Yujingguang i Goertek mają zostać dostawcami soczewek do nowego sprzętu Sony. Jeżeli faktycznie wyznaczona została tak szybka data premiery – jej potwierdzenie powinniśmy dostać już niedługo.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się