PlayStation VR z prestiżową nagrodą od magazynu TIME

PlayStation VR z prestiżową nagrodą od magazynu TIME
Newsy PS4

Gogle od Sony jednym z najlepszych wynalazków 2016 roku.

Jury popularnego magazynu TIME wybrało 25 najlepszych wynalazków obecnego roku. Wśród wyróżnionych znalazły się gogle od Sony czyli PlayStation VR. Żeby była jasność. W tych nagrodach nie chodzi o to, że ktoś był pierwszy w dziedzinie innowacyjności. W końcu gogle PS VR to niejedyne gogle, które ukazały się w tym roku, a już na pewno nie jest to do końca nowatorski produkt. Tutaj chodzi o ogólny potencjał sprzętu, sprzedażowy i komercyjny.

Jeśli ktoś chce wejść w pełni w wirtualną rzeczywistość, musi wydać tysiące dolarów (jak w przypadku HTC Vive około 800 dolarów za same gogle) i mieć potężny komputer. PlayStation VR w odróżnieniu do konkurencji, zostało zaprojektowane aby działać z milionami konsol, które już ludzie mają: PlayStation 4. Dzięki temu zwykły konsument może w prosty sposób doświadczyć VR – argumentuje TIME swój wybór dla gogli.

Jak zatem widać, w tej nagrodzie nie chodzi tylko o to, jak interesujący jest produkt pod względem technicznym, ale też ile tak naprawdę osób będzie mogło po niego sięgnąć.

Jakie jeszcze wynalazki wybrał TIME? Na liście znalazły się na przykład buty firmy Nike, które mają sznurówki, które same się zawiązują (cena 720 dolarów) czy też opony Goodyear potrafiące obracać się w każdym kierunku.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie