PlayStation VR – osiem gier dostaniecie za darmo w wersjach demo

PlayStation VR – osiem gier dostaniecie za darmo w wersjach demo
Gry za darmo Newsy Polecamy PS4

Zobaczcie, jakie tytuły znajdą się na płycie dodawanej do gogli.

PlayStation VR pojawi się na rynku w przyszłym miesiącu, 13 października. Jeśli zamierzacie szarpnąć się na gogle i wydacie na kupno zestawu ostatnie oszczędności, nie musicie się martwić, że nie starczy Wam kasy na gry. Przynajmniej na początku nasycimy się tytułami, które będą dołączane do gogli w wersjach demo.

Sony postanowiło bowiem dorzucać do kartonów z PlayStation VR płytkę, na której zamieszczono osiem wersji demonstracyjnych gier. Wśród nich znajdziemy wyścigi DriveClub VR – których posiadaczom PS4 nie trzeba raczej przedstawiać – oraz ciekawie zapowiadającą się kosmiczną strzelaninę EVE: Valkyrie. Będzie też gra akcji z wielkimi robotami RIGS: Mechanized Combat League czy Battlezone – remake starego hitu z Atari, w którym poprowadzimy do boju futurystyczne czołgi.

Poniżej wrzucamy pełną listę tytułów, które znajdziecie na płycie demo do PlayStation VR i dla przypomnienia trailery/gameplay’e poszczególnych produkcji.

  • DriveClub VR – Evolution Studios
  • PlayStation VR Worlds – London Studio
  • RIGS Mechanized Combat League – Guerrilla Games
  • Tumble VR – Supermassive Games
  • Battlezone – Rebellion
  • EVE: Valkyrie – CCP
  • Wayward Sky – Uber Entertainment
  • Headmaster – Frame Interactive

DriveClub VR

PlayStation VR Worlds

RIGS Mechanized Combat League

Tumble VR

Battlezone

EVE: Valkyrie

Wayward Sky

Headmaster

PlayStation VR – masz wystarczająco duży pokój, by zagrać bezpiecznie?

PlayStation VR na głowę i jazda! Tak to sobie wyobrażamy, lecz pamiętać należy również o zasadach bezpieczeństwa korzystania ze sprzętu, wśród których znajduje się również odpowiednia wielkość pokoju, w którym będziemy się bawić w wirtualnej rzeczywistości.

Jak wynika z instrukcji obsługi PlayStation VR, której fragment został opublikowany na forum Reddit przez użytkownika Shocker187, przed skorzystaniem z gogli będziemy musieli wyznaczyć odpowiedni Play Area.

Sony podkreśla, by ograniczyć korzystanie z PlayStation VR do granic wyznaczonego miejsca. Należy pozbyć się z niego wszystkich potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów i pozostać w miarę możliwości w pozycji siedzącej. Jeśli jakaś aplikacja/gra będzie jednak wymagała, by wstać, należy postępować zgodnie z instrukcją programu i starać się utrzymać świadomość przestrzenną.

W instrukcji podano rekomendowaną wielkość Play Area. Jak możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej, powinniśmy wyznaczyć w swoim pokoju obszar długi na 3 metry i szeroki na 1,9 metra. Dodatkowo obszar do gry powinien być odpowiednio oddalony od PlayStation Camera. Sony zaleca 0,6 metra.

To jak, pomieścicie się w swoim pokoju z takim wyznaczonym Play Area?

PlayStation VR - zalecenia Sony odnośnie miejsca do grania.
PlayStation VR – zalecenia Sony odnośnie miejsca do grania.

Gry na PlayStation VR – czego się spodziewać?

PlayStation VR zadebiutuje dopiero 13 października, lecz już teraz Sony odpowiednio dba o kampanię marketingową swojego nowego urządzenia. Poniżej możecie zobaczyć reklamę sprzętu, która została przygotowana na rynek japoński. Materiał nie skupia się jednak na samych goglach wirtualnej rzeczywistości, lecz na zabawie, jakiej dzięki nim będziemy mogli doświadczyć. Nie mogło tutaj zabraknąć typowo japońskich tytułów, które zapewne i tak nigdy nie pojawią się na Zachodzie. Oprócz nich zobaczycie jednak sporo gier, w które zagramy również na Starym Kontynencie, choćby ciekawie zapowiadającą się strzelaninę w konwencji horroru Until Dawn: Rush of Blood.

Jeśli zamierzacie kupić PlayStation VR, możecie już zobaczyć, jak będą wyglądały pudełeczka, w które zostaną opakowane gry dedykowane temu sprzętowi. Przykładowe okładki publikowaliśmy w tej wiadomości.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie