PlayStation VR – masz wystarczająco duży pokój, by zagrać bezpiecznie?

Instrukcja urządzenia zdradza, jakie są rekomendowane rozmiary pomieszczenia.

PlayStation VR na głowę i jazda! Tak to sobie wyobrażamy, lecz pamiętać należy również o zasadach bezpieczeństwa korzystania ze sprzętu, wśród których znajduje się również odpowiednia wielkość pokoju, w którym będziemy się bawić w wirtualnej rzeczywistości.


Jak wynika z instrukcji obsługi PlayStation VR, której fragment został opublikowany na forum Reddit przez użytkownika Shocker187, przed skorzystaniem z gogli będziemy musieli wyznaczyć odpowiedni Play Area.

Sony podkreśla, by ograniczyć korzystanie z PlayStation VR do granic wyznaczonego miejsca. Należy pozbyć się z niego wszystkich potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów i pozostać w miarę możliwości w pozycji siedzącej. Jeśli jakaś aplikacja/gra będzie jednak wymagała, by wstać, należy postępować zgodnie z instrukcją programu i starać się utrzymać świadomość przestrzenną.

W instrukcji podano rekomendowaną wielkość Play Area. Jak możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej, powinniśmy wyznaczyć w swoim pokoju obszar długi na 3 metry i szeroki na 1,9 metra. Dodatkowo obszar do gry powinien być odpowiednio oddalony od PlayStation Camera. Sony zaleca 0,6 metra.

To jak, pomieścicie się w swoim pokoju z takim wyznaczonym Play Area?

PlayStation VR - zalecenia Sony odnośnie miejsca do grania.
PlayStation VR – zalecenia Sony odnośnie miejsca do grania.

Gry na PlayStation VR – czego się spodziewać?

PlayStation VR zadebiutuje dopiero 13 października, lecz już teraz Sony odpowiednio dba o kampanię marketingową swojego nowego urządzenia. Poniżej możecie zobaczyć reklamę sprzętu, która została przygotowana na rynek japoński. Materiał nie skupia się jednak na samych goglach wirtualnej rzeczywistości, lecz na zabawie, jakiej dzięki nim będziemy mogli doświadczyć. Nie mogło tutaj zabraknąć typowo japońskich tytułów, które zapewne i tak nigdy nie pojawią się na Zachodzie. Oprócz nich zobaczycie jednak sporo gier, w które zagramy również na Starym Kontynencie, choćby ciekawie zapowiadającą się strzelaninę w konwencji horroru Until Dawn: Rush of Blood.

Jeśli zamierzacie kupić PlayStation VR, możecie już zobaczyć, jak będą wyglądały pudełeczka, w które zostaną opakowane gry dedykowane temu sprzętowi. Przykładowe okładki publikowaliśmy w tej wiadomości.

Driveclub VR potwierdzone na PlayStation VR

Serwis Gematsu podaje, że już 13 października – w dzień debiutu PlayStation VR – ukaże się Driveclub VR. To gra oparta o popularne na PlayStation 4 wyścigi. Niestety nie wiadomo, czy produkcja będzie dostępna w ramach dodatku dla posiadaczy zwykłego Driveclub, czy też jako oddzielny produkt. Pewne jest jednak, że nad grą pracowały osoby, które wcześniej stworzyły Driveclub.

Spodziewamy się, że Driveclyb VR będzie miało nowe trasy, przygotowane specjalne dla gogli rozszerzonej rzeczywistości od Sony. Czekamy teraz na więcej informacji odnośnie tytułu.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

35 Shares
Share35
+1
Tweet