Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PlayStation Vita. Sony wydaje komunikat, który jest kolejnym gwoździem do trumny konsoli

PlayStation Vita bardzo długo rozstaje się z życiem i choć wielu graczy nadal aktywnie korzysta z tego sprzętu, definitywny koniec jest coraz bliżej. 

Deweloperzy tworzący jeszcze gry na PlayStation Vita mają ostatnią szansę, by ich tytuły ukazały się na rynku w wydaniu fizycznym. Sony informuje bowiem, że wraz z końcem 2018 roku fiskalnego firmy kończy produkcję PlayStation Vita Game Card, czyli specjalnych kartridżów, na których zapisywane są gry dedykowane handheldowi. Ostatnie sztuki nośników zjadą z linii produkcyjnej 31 marca 2019 roku, a twórcy gier mogą składać zamówienia na kartridże maksymalnie do 15 lutego przyszłego roku.

Nowe gry na PS Vita tylko cyfrowo

Oznacza to tyle, że wszystkie nowe gry na handhelda od Sony będą wydawane jedynie w formie cyfrowej i kupimy je poprzez PlayStation Store. Szkoda, zwłaszcza dla wielu kolekcjonerów pudełek, którzy podchodzą do cyfrówek ze sceptycyzmem.

Ciekawe, ile jeszcze będziemy oglądali powolna agonię PS Vita. Sprzęcik, który zapowiadał się fenomenalnie i miał zawojować rynek, został opuszczony przez Sony i obecnie jest polem do popisów dla niewielu deweloperów niezależnych.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%