PlayStation Vita. Sony wydaje komunikat, który jest kolejnym gwoździem do trumny konsoli

PlayStation Vita bardzo długo rozstaje się z życiem i choć wielu graczy nadal aktywnie korzysta z tego sprzętu, definitywny koniec jest coraz bliżej. 

Deweloperzy tworzący jeszcze gry na PlayStation Vita mają ostatnią szansę, by ich tytuły ukazały się na rynku w wydaniu fizycznym. Sony informuje bowiem, że wraz z końcem 2018 roku fiskalnego firmy kończy produkcję PlayStation Vita Game Card, czyli specjalnych kartridżów, na których zapisywane są gry dedykowane handheldowi. Ostatnie sztuki nośników zjadą z linii produkcyjnej 31 marca 2019 roku, a twórcy gier mogą składać zamówienia na kartridże maksymalnie do 15 lutego przyszłego roku.

Nowe gry na PS Vita tylko cyfrowo

Oznacza to tyle, że wszystkie nowe gry na handhelda od Sony będą wydawane jedynie w formie cyfrowej i kupimy je poprzez PlayStation Store. Szkoda, zwłaszcza dla wielu kolekcjonerów pudełek, którzy podchodzą do cyfrówek ze sceptycyzmem.

Ciekawe, ile jeszcze będziemy oglądali powolna agonię PS Vita. Sprzęcik, który zapowiadał się fenomenalnie i miał zawojować rynek, został opuszczony przez Sony i obecnie jest polem do popisów dla niewielu deweloperów niezależnych.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: