PlayStation Vita 2 powstanie? Sony wypowiada się o następcy handhelda

Gdy pod koniec 2011 roku PS Vita startowała w Japonii, z pewnością wszyscy posiadacze PSP mieli nadzieje na kolejny fantastyczny sprzęt od Sony.

Mocna sprzętowo, ładna i funkcjonalna przenośna konsola pokazywała swoje możliwości już w startowej grze z serii Uncharted. Zaawansowana grafika 3D, ostre tekstury i szczegółowość napawały graczy nadzieją. Skoro Uncharted to pewnie za rok God of War, Gran Turismo i Killzone.

Niestety brak wsparcia ze strony Sony nowymi interesującymi grami jak i niespodziewanie szybkie rozwinięcie się smartfonów pozostawiło konsolkę w tyle. PS Vita w ciągu 4 lat sprzedała się w nakładzie około 15 milionów sztuk. Biorąc pod uwagę, że PSP osiągnęło sprzedaż 80 milionów egzemplarzy nie jest to wynik napawającym optymizmem.


Shuhei Yoshida powiedział, że klimat jest niesprzyjający w sprawie powstania kolejnej przenośnej konsoli Sony. Nic dziwnego. PS Vita miała potencjał, który został zmarnowany nie tyle przez smartfony co przez praktycznie całkowite zapomnienie o własnym produkcie przez Sony.

A co wy o tym myślicie? Jest jakikolwiek sens w zrobieniu PS Vity 2, czy smartfony już całkowicie przejęły rynek mobilnego grania?

16 Shares
Share16
+1
Tweet