Jeden z największych hitów Steam ostatnich lat zmierza na PlayStation

Jeden z największych hitów Steam ostatnich lat zmierza na PlayStation
Newsy PS4 PS5

Vampire Survivors to fenomen ze Steam, który oficjalnie zmierza na konsole PlayStation. Wieści te potwierdzono w trakcie wydarzenia Triple-i Showcase.

Nie znacie Vampire Survivors? Ciężko w to uwierzyć, skoro tytuł zdobył na Steam “przytłaczająco pozytywne” opinie, a do tego sprzedał się w (wedle VGI) w liczbie prawie 7 mln kopii.

PlayStation dostanie w końcu Vampire Survivors

Tytuł, który na pierwszy rzut oka wygląda jak zapomniana gra z arcade’owych maszyn to tak naprawdę przepełnione akcją bullet hell, rzucające gracza w sam środek inwazji koszmarnych potworów. Rozgrywka jest prosta, bo w zasadzie musimy tylko biegać i celować (a to i tak niekoniecznie) oraz zbierać power upy. Mimo wszystko coś jest w tej grze, skoro cieszy się tak wielkim zainteresowaniem cały czas. W szczytowym momencie grało w nią naraz nawet ponad 77 tysięcy użytkowników, co jak na tanią, względnie niszową pozycję, jest świetnym wynikiem.

W trakcie ostatniej prezentacji gier indie, deweloperzy potwierdzili, że ich bestseller trafi również na konsole PlayStation. Do tej pory Vampire Survivors zostało wielkim hitem Steam, a także zadebiutowało na Xbox i Nintendo Switch. Cieszy, że więcej graczy będzie mogło doświadczyć tego fenomenu.

I to nie wszystko, bowiem do gry zawita również DLC związane z… serią Contra. Tak, brzmi to dość dziwacznie. Do rozgrywki w settingu fantasy zawitają futurystyczne karabiny, pojazdy i inne wyposażenie. Dodatek zatytułowany Operation Guns ukaże się 9 maja. Sama gra na PS4 i PS5 ma trafić latem bieżącego roku. Dokładnej daty premiery nie znamy.

Źródło: Eurogamer.net

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie