Trofea z PlayStation pojawią się na PC. Oto pierwsza gra z pucharkami

PlayStation trofea
Newsy PC

Już wkrótce gracze na PC otrzymają funkcję wyczekiwaną od dawna. Chodzi o trofea, które znamy z konsol PlayStation. W sieci pojawiła się informacja o wdrożeniu klasycznego już systemu w jednej z nadchodzących premier od Sony. To świetna wiadomość dla tych graczy, którzy lubią ogrywać na komputerach porty gier z konsol japońskiego giganta.

PlayStation wprowadza trofea na komputerach

Gracze uwielbiają zdobywać trofea w grach. Systemy osiągnięć mają różną formę. Na Xboksach zdobywamy swego rodzaju punkty, Steam posiada swoje własne “acziwmenty”, a Sony przy okazji PlayStation 3 wprowadziło kultowe już pucharki. Tych są trzy rodzaje. Brązowy to osiągnięcia dość łatwe, często związane z podstawowymi czynnościami w grze, jak np. znalezienie pierwszej znajdźki czy ukończenie prologu. Srebrne i złote puchary zarezerwowano na nieco trudniejsze wyczyny. Wreszcie jest też platyna — najbardziej prestiżowy puchar oznaczający wykonanie wszystkich wyzwań w danej grze.

Okazuje się, że już wkrótce system ten zostanie wprowadzony na komputerach. Gracze na PC będą mogli rozpocząć kompletowanie osiągnięć w grach od Sony:

Pojawiła się informacja, że nadchodzący port Ghost of Tsushima na komputerach będzie obsługiwać system trofeów w pucharkowej formie rodem z konsol. To świetna wiadomość, na którą gracze czekali od bardzo dawna.

Zobacz: Dowiedz się więcej na temat GoT na PC

Pozostaje trzymać kciuki za to, aby trofea dotarły również do wydanych już gier od Sony.

Źródło: Twitter PlayStation UK

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie