Sony ma szykować nowe sprzęty dla graczy. Pojawią się funkcje dedykowane PS5

PlayStation na ekranie PC
Newsy PS4 PS5 Technologie

PlayStation podobno przygotowuje kolejne sprzęty dedykowane PS5. Firma ma przygotowywać trzy modele słuchawek i dwa monitory gamingowe.

Informator Tom Henderson twierdzi, że Sony zaprezentuje w przyszłym tygodniu pięć sprzętów dla graczy. Niektóre mają posiadać funkcje dedykowane PS5.

Gamingowe słuchawki Sony INZONE H

Firma ma szykować trzy pary gamingowych słuchawek z serii „INZONE H”: INZONE H3, INZONE H7 i INZONE H9. Każdy model ma wspierać dźwięk przestrzenny 360 oraz posiadać „certyfikat Discorda”.

INZONE H3 to najtańszy model słuchawek, a przy okazji jedyny przewodowy. Wygląda na to, że będzie to budżetowa opcja dla graczy, którym nie zależy na rozgrywce bez kabla.

Nieco droższy headset, INZONE H7, ma być bezprzewodowy. Słuchawki te mają też oferować najlepszy czas działania na baterii z całej serii INZONE H.

Najdroższe słuchawki z serii, INZONE H9, również są bezprzewodowe, lecz podobno nie oferują tak mocnej baterii jak swój tańszy krewniak. Mają za to posiadać funkcję redukcji szumów.

Tom Henderson nie potwierdził cen omawianych urządzeń. Najpewniej poznamy je już w przyszłym tygodniu.

Monitory dedykowane PlayStation

Pierwszy z monitorów ujawnionych przez Hendersona wspiera rozdzielczość 4K i częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz. Ma też oferować niskie opóźnienie (1ms GTG) oraz DisplayHDR600.

Drugi monitor jest przeznaczony dla graczy, którym zależy na bardzo wysokiej płynności. Sprzęt wyświetla obraz o maksymalnej rozdzielczości 1080p, ale za to wspiera częstotliwość odświeżania 240 Hz. W tym przypadku również możemy liczyć na opóźnienie rzędu 1ms GTG, a zastosowana technologia HDR to DisplayHDR400.

Oba monitory otrzymają wsparcie technologii VRR i funkcje ekskluzywne dla konsol Playstation: HDR Tone Mapping i Auto Genre Picture Mode. Podobno są też wyposażone w dodatkowe opcje dla graczy, w tym licznik wyświetlanych klatek na sekundę oraz czasu rozgrywki. Pojawią się także opcje znane z innych monitorów gamingowych, między innymi Black Equalizer pozwalający na zwiększenie jasności obrazu w ciemniejszych sekwencjach gier.

W tym przypadku również nie ujawniono cen urządzeń.


Miejcie na uwadze, że powyższe informacje nie są oficjalnymi danymi producenta. Jeśli interesują Was nowe gamingowe sprzęty Sony, warto poczekać na pełną zapowiedź. Tom Henderson twierdzi, że nastąpi ona w przyszłym tygodniu, być może równo z prezentacją nowego kontrolera PlayStation.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie