PlayStation ma szykować sprzęt dla hardkorowych graczy. DualSense stanie się jeszcze lepszy

PS5 - kontroler DualSense
Newsy PS5

Insider twierdzi, że PlayStation planuje wydać nowy kontroler do PS5. DualSense ma otrzymać swoistą wersję „Pro” z dodatkowymi funkcjami.

Tom Henderson poinformował na łamach Try Hard Guides, że widział zdjęcia prezentujące prototyp nowego pada. Urządzenie ma nosić nazwę tymczasową „Hunt” i rzekomo posiada kilka przydatnych nowości. Sprzęt ma jednak pod względem wyglądu nadal przypominać oryginalny kontroler DualSense.

W kontrolerze Hunt mają znaleźć się specjalne przyciski, które pozwolą na odczepienie gałek analogowych od kontrolera. Możliwe, że w zestawie z padem dołączone będą wymienne analogi lub będzie można je dokupić osobno, aby móc bezproblemowo wymienić potencjalnie awaryjną część.

Nowy DualSense ma także posiadać specjalne uchwyty, które mają zwiększyć komfort korzystania z urządzenia. Co ciekawe, podobno będzie je można odczepić bez większych problemów.

Znalazło się też miejsce na nowości znane z innych „pro kontrolerów”. Henderson wspomina, że w nowym padzie zaimplementowano „ograniczniki spustów” oraz dodatkowe przyciski w postacie „klapek”, które zapewne przypominają podobne rozwiązanie z kontrolera Elite do Xbox Series.

Co więcej, ulepszenia w nadchodzącym kontrolerze nie ograniczą się do fizycznych udogodnień. Pad ma zyskać również usprawnienia po stronie oprogramowania, choć w tym przypadku nie ujawniono żadnych szczegółów.

Tom Henderson twierdzi, że kontroler ma zostać ujawniony do końca czerwca. Choć insider ten jest uznawany za wiarygodnego, przypominam, że nadal mowa tu o niepotwierdzonych oficjalnie przeciekach, do których należy podchodzić z dystansem.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie