Wszystkie wersje Slim konsol PlayStation. Wygoda nie zawsze szła w parze z jakością

Wszystkie wersje Slim konsol PlayStation. Wygoda nie zawsze szła w parze z jakością
Newsy Retro

Od pierwszej konsoli Slim czekamy na premiery kolejnych generacji sprzętu od Sony w „odchudzonej” wersji. Na temat PS5 nie wiemy jeszcze nic, ale to świetna okazja, aby przypomnieć sobie dotychczasowe PlayStation w wydaniu Slim.

W 1994 roku na świat wyszło PlayStation, które początkowo powstawało w kooperacji z Nintendo. Nic jednak z tego pomysłu nie wyszło, a Sony wypuściło konsolę samemu. I to akurat była świetna decyzja, bo do tej pory PlayStation stanowi jedną z najpopularniejszych rodzin konsol do grania na świecie.

Duża w tym zasługa kolejnych edycji „Slim” konsol. Tak naprawdę pierwszą „odchudzoną” wersją było PS One, wydane niedługo po PlayStation 2. Odświeżony PSX w zasadzie niewiele różnił się od oryginału, a zmiany ograniczały się raczej do dostępnych złącz i wyglądu. Dość powiedzieć, że i tak sprzedawało się jak ciepłe bułeczki.

PlayStation w wydaniach Slim

Prawdziwą rewolucją była tak naprawdę premiera PS2 Slim. W tej wersji ich konsola była mniejsza, cichsza, posiadała złącze Ethernet i… miała swoje własne problemy. Na próżno było szukać wbudowanego dysku twardego czy wewnętrznego zasilania. Do tego wersje z 2004 roku mogły się przegrzewać i zwyczajnie psuć… No cóż, nie wszystko jest takie idealne.

Podobnie zresztą sprawa wygląda z PS3 Slim, które wyglądało i zachowywało się o wiele lepiej niż pierwowzór. Sprzęt był stylowy, mniejszy i cichszy, ale nie wspierał gier z PS2. Coś za coś, ale tutaj akurat było nawet warto poświęcić tę jedną niedogodność. Później wyszła nawet wersja Super Slim, ale oprócz skondensowania wszystkiego do jeszcze mniejszego opakowania, nie było praktycznie żadnych innych nowości.

Z czasem dostaliśmy również szalenie popularną PS4 Slim i… no właśnie, co z PS5? Tym aktualnie nie ma co zawracać sobie głowy, bo problemy z dostępnością sprzętu raczej nie sprzyjają produkcji jego ewentualnego następcy. Co jak co, ale kobyła PS5 akurat zasługuje na godną wersję Slim. W końcu nawet pewien YouTuber niedawno udowodnił, że da się upchnąć taką technologię w zadziwiająco niewielkiej obudowie.

PS One
PS2 Slim
PS3 Slim
PS3 Super Slim
PS4 Slim

Która najładniejsza?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie